Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Euro Hockey Tour jen pro čtyři

7 2003
Stockholm - Nový kabát bude mít příští ročník Euro Hockey Tour. Dohodli se tak zástupci České republiky, Švédska, Finska a Ruska ve Stockholmu. Všech čtyř turnajů se zúčastní jen čtyři týmy a o celkovém vítězi rozhodne finále mezi prvním a druhým celkem konečného pořadí. Turnaj o Pohár České pojišťovny se přesune ze Zlína do Pardubic. Termíny zůstaly zachovány.

V Pardubicích se bude hrát 4. až 8. září. V listopadu čeká v Helsinkách Karjala Cup, v prosinci v Moskvě Baltika Cup a v únoru ve Stockholmu Švédské hokejové hry. Jenže konečný součet bodů z těchto turnajů ještě neurčí vítěze.

"Před mistrovstvím světa, přesněji 16. a 18. dubna, bude sehráno finále Euro Hockey Tour a zápas o třetí místo. Půjde o utkání doma a venku, začínat se bude na ledě hůře postaveného," prozradil Miloš Broukal, generální ředitel marketingového partnera českého svazu Teleaxisu.

"První duel může skončit i remízou po šedesáti minutách. Jestliže nerozhodne druhý,bude se hrát dvacetiminutové prodloužení a po něm případně samostatné nájezdy," podotkl Broukal.

Hrát se tak bude vždy jen od čtvrtku do neděle. Ze hry vypadli Slováci, kteří v této sezoně hráli na Baltika Cupu, i Kanaďané. "Důvodem bylo, aby nebyly turnaje moc dlouhé a hráči nemuseli na takovou dobu z klubů. Každý si pak vedle toho může sehrát zápasy, jaké chce," připojil Broukal.

V programu série zůstaly zachovány domácí předehrávky. "Je to stejné jako dosud, tedy s výjimkou Rusů, kde to kvůli sponzorům nejde," prozradil Broukal. Zápas Finsko - Švédsko se tak bude hrát namísto v Pardubicích 4. září ve Finsku, utkání Švédsko - Finsko se uskuteční 6. listopadu v druhé severské zemi a český tým přivítá Finsko při Švédských hrách doma. "V úvahu přicházejí Pardubice, možná i Brno. Je to nejlepší kvůli návštěvnosti," doplnil Broukal.

Sjednoceny byly odměny na všech turnajích na 120 tisíc eur. Vítěz získá vždy 50 tisíc, druhý celek 30 tisíc, třetí 25 tisíc a poslední 15 tisíc eur. "Zároveň bude od každého vybráno 30 tisíc eur a budou z toho odměněny země za celkové umístění v Euro Hockey Tour," dodal Broukal. Tyto 'prize money' budou odstupňovány 75 tisíc pro vítěze, 30 tisíc pro poraženého finalistu a 15 tisíc pro třetí celek.

Přesun zářijového úvodního podniku ze Zlína do Pardubic si podle Broukala vynutila především velká vzdálenost Zlína od hlavního města Prahy. "Týmy si na to stěžovaly,“ vysvětlil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze