Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Euro Hockey Tour mění podobu, turnaje v Česku a ve Švédsku zaniknou

Momentka z loňských Českých hokejových her. Tenhle turnaj z mezinárodního kalendáře zmizí. | foto: Martin Veselý, MAFRA

4 2014
Podle současného modelu se série Euro Hockey Tour hrála naposledy. Od příští sezony se hokejové reprezentace České republiky, Ruska, Švédska a Finska utkají na dvou turnajích a ve třech dvojzápasech.

V listopadu se všechny týmy představí na Karjale ve Finsku a v prosinci na ruském Channel One Cupu. V únoru a v dubnu poté dojde na tři dvojutkání. Pokračovat už nebudou České a Švédské hry, kterými vrcholí letošní ročník.

"Současná podoba Euro Hockey Tour je minulostí, ve Stockholmu se hraje poslední turnaj. Na další dvě sezony jsme se domluvili na formátu, který bude kombinací turnajů a dvojutkání," vysvětloval generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Již nyní je jisté, že v rámci prosincového ruského turnaje se český tým představí doma se Švédskem. V únoru, kdy se nebudou konat Švédské hry, se reprezentace ukáže dvakrát v domácím prostředí proti Rusku. V dubnu národní tým odcestuje ke dvojutkání do Švédska a na závěr bude hrát dvakrát doma s Finskem.

"Nový systém chce eliminovat utkání, která se hrají bez účasti domácího publika. Teď jich bylo osm, dvě na každém turnaji. V budoucnosti budou jen čtyři," řekl Urban. Národní celky navíc budou mít možnost představit se ve více městech, zatímco turnaje se hrály vždy jen v jednom.

Pozměněn bude od příští sezony i model Euro Hockey Challenge (EHCh), což je soutěž, které se každoročně před MS účastnilo dvanáct evropských týmů. "Doposud se hrála tři dvojutkání v prvních třech týdnech v dubnu, poslední týden byl vyhrazen pro Euro Hockey Tour. Nová podoba počítá se čtyřmi dvojutkáními," řekl Urban.

Do EHCh se budou započítávat i dubnové souboje "silné" čtyřky. "V budoucnosti bychom chtěli oba produkty propojit a vytvořit jeden, jakési mistrovství Evropy. Stávající model bude platit dva roky, pak se uvidí, co dál," dodal Urban.

Autoři: ,


Témata: Euro Hockey Tour
Najdete na iDNES.czmobilní verze