Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Euro Hockey Tour možná zavítá do Liberce

26 2004
Praha, Liberec - Hokejový svaz hledá vhodné místo k pořádání úvodního podniku série Euro Hockey Tour. Lidé nechodili ve Zlíně, ani v Pardubicích, teď se to možná bude zkoušet v nové liberecké areně. "Dohodli jsme se na pořadatelství Česká pojišťovna Cupu v Liberci," informoval předseda libereckého klubu Petr Syrovátko.

Zájem Liberce o hostitelství turnaje potvrdil i generální sekretář hokejového svazu Martin Urban. 

Ten byl však s brzkými soudy rezervovanější; přiznal pouze to, že liberecký zájem registruje. "Výkonný výbor ovšem o otázce místa konání příštího ročníku turnaje ještě nejednal. Není to na pořadu dne," dodal svazový funkcionář.

Nová moderní víceúčelová hala, v níž by liberečtí hokejisté měli hrát od příští sezony své domácí zápasy, roste vedle Svijanské arény, současného domovského stánku Bílých tygrů.

Stavba byla zahájena v závěru minulého roku a provozní a zátěžové zkoušky jsou na programu v srpnu 2005. Pro hokejové účely nabídne zázemí sedmi tisícovkám sedících diváků.

Tuzemský díl série Euro Hockey Tour se hrával dlouhá léta ve Zlíně, až loni se k jubilejnímu desátému ročníku přestěhoval do moderní haly do Pardubic.

Letos se turnaj kvůli termínové kolizi se Světovým pohárem nehrál a neoficiální evropský hokejový šampionát se tak bude skládat pouze ze tří podniků - listopadové Karjaly, prosincového turnaje v Moskvě a Švédských hokejových her ve Stockholmu v únoru 2005.

Liberec a Pardubice jsou zároveň kandidáty na hostitelství mistrovství světa dvacetiletých v roce 2008, o které Český svaz ledního hokeje usiluje.

Oficiální kandidaturu odešle v nejbližší době do sídla Mezinárodní hokejové federace (IIHF), rozhodnutí padne v průběhu světového šampionátu v dubnu a květnu příštího roku v Rakousku. O juniorské MS má zájem také Bělorusko.

Autoři: ,


Témata: Euro Hockey Tour
Najdete na iDNES.czmobilní verze