Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Euro Hockey Tour se asi moc nezmění

9 2001
S t o c k h o l m - Pravděpodobně bez zásadních změn v zavedeném systému se Euro Hockey Tour, série čtyř prestižních hokejových turnajů ve Zlíně, Helsinkách, Moskvě a Stockholmu, obejde i v nejbližších dvou letech. Shodli se na tom v pátek v hotelu Globen zástupci hokejových svazů Švédska, Finska, České republiky a Ruska při jednání o další budoucnosti soutěže. Nový dvouletý kontrakt bude pravděpodobně podepsán v květnu v průběhu světového šampionátu v Německu.

K jediné úpravě došlo v oblasti finančních odměn, které byly až dosud vypláceny v amerických dolarech. Hodnota bonusů se nezmění, ale na návrh finské strany se platby uskuteční ve švýcarských francích. Vítěz neoficiálního mistrovství Evropy tak obdrží 120.000 franků, druhý v pořadí získá čtyřicet tisíc a na odměnách se například na zářijovém turnaji České Pojišťovny ve Zlíně rozdělí 200.000 franků.

"Švýcarský frank má stabilnější kurs než dolar a Mezinárodní hokejová federace také při ostatních soutěžích vyplácí prémie ve francích," připomněl důvod změny generální sekretář svazu Jindřich Micka, který na zasedání zastupoval českou stranu.

Čtveřice turnajů se v příští sezoně nezmění, pouze ve Zlíně se v porovnání s minulým rokem začne o týden později a Karjala si se Švédskými hrami prohodí pořadí a termín a bude se hrát až před světovým šampionátem ve Švédsku. Spokojenost zatím panuje i se stávajícím tříbodovým ohodnocením za výhru v normální hrací době a případným prodloužením či samostatnými nájezdy.

Švédská, finská i česká strana rovněž souhlasily s předehráváním divácky nepříliš atraktivních duelů mimo rámec turnaje, pouze Rusové nadále trvají na tom, že se žádný zápas Baltiky mimo Moskvu konat nebude. Čeští hokejisté změří síly 6. listopadu v rámci Švédských her s Finskem v Helsinkách a před Baltikou se se stejným soupeřem utkají znovu (16. prosince pravděpodobně v Praze nebo v Pardubicích).

Půjde ovšem pouze o přátelský zápas, utkání, které se bude započítávat do moskevského turnaje, musejí oba týmy sehrát v ruské metropoli. Před Karjalou čeká český výběr 18. dubna 2002 ve Stockholmu zápas se Švédy.

Navržené termíny Euro Hockey Tour pro sezonu 2001/2002:
Česká pojišťovna Cup (Zlín, 6.-9. září)
Švédské hokejové hry (Stockholm, 6.-11. listopadu)
Baltika Cup (Moskva, zřejmě 18.- 21. prosince)
Turnaj Karjala (Helsinky, 18.-21. dubna).

Autor:


Témata: Euro Hockey Tour
Najdete na iDNES.czmobilní verze