Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Evropské hokejové ligy chtějí čelit NHL i KHL. Chystají užší spolupráci

K iniciativě Hockey Europe se připojují i zástupci slovenské nejvyšší soutěže. Momentka ze zápasu Košice - Zvolen. | foto: Lázár PeterČTK

22 2008
Zámořská NHL a Kontinentální liga. Dva giganti, jichž se obává celá hokejová Evropa. Čelit jim má nová organizace Hockey Europe. Kromě české extraligy sdružuje zástupce nejvyšších soutěží z Finska, Německa, Slovenska, Švédska a Švýcarska.

"Účelem skupiny je upevňování jednoty mezi těmito ligami a jejich klubů, které se ocitly uprostřed konkurenčního boje mezi ruskou ligou KHL a severoamerickou NHL," uvedl ředitel extraligy Stanislav Šulc v tiskovém prohlášení, které zaslal ČTK.

Pro oficiální internetový server extraligy doplnil, že příprava projektu začala už v minulé sezoně. Česko nejprve zastupoval generální manažer Sparty Petr Bříza, poté se jednání účastnil člen představenstva Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a prezident Slavie Miroslav Tvrdý.

Nový projekt nemá podle Šulce za cíl konkurovat KHL. "Nejde o práci na založení nové ligy, nýbrž o sdružení zástupců jednotlivých soutěží.

Poslední dobou se v evropském hokeji začala projevovat konkurence dvou silných lig, na což je třeba reagovat. Společnými silami chceme spolupracovat a také chránit naše zájmy," uvedl Šulc.

Zástupci jednotlivých soutěží by měli pracovat například na společném postupu v jednáních se zástupci Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a NHL o podmínkách odchodu hráčů do zámoří. Momentálně žádná smlouva mezi IIHF a NHL neexistuje. "Chceme podnikat společné kroky. Když spojíme naše zájmy, bude to mít větší dopad a odezvu," dodal Šulc.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze