Litvínov oloupil Kometu, Hradec v derby řádil. Těsně zvítězila Sparta

14:56aktualizováno  22:04
Východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi bylo šlágrem 13. kola hokejové extraligy, v němž Dynamo znovu selhalo a prohrálo 0:6. Nedělní program uvedl odpolední duel probuzené Sparty s Chomutovem, v němž Pražané zvítězili 3:2. Těsnou výhru zaznamenali také hráči Liberce, pod Ještědem prohrály Vítkovice 1:2.
Jakub Černý z Litvínova (vlevo) se snaží prostřelit brankáře Komety Marka...

Jakub Černý z Litvínova (vlevo) se snaží prostřelit brankáře Komety Marka Čiliaka. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Velkým překvapením je vítězství posledního Litvínova nad prvním Brnem. Severočeši vedli už dokonce o tři góly, Kometa však ztrátu srovnala. Nakonec se přeci jen radovali domácí z výhry 4:3 po nájezdech.

Olomouc střelecky převálcovala jihlavskou Duklu a i díky nule brankáře Konráda slavila výhru 3:0.

Ve Zlíně domácí smazali tříbrankovou ztrátu, nakonec se museli spokojit s bodem po vítězství Plzně 5:4 po nájezdech.

I Mladé Boleslavi se málem povedl obrat, s Třincem prohrávala už 0:3. Více než dva góly už ale vsítit nedokázala, a tak Oceláři vyhráli 3:2.

Sparta - Chomutov 3:2

Z předchozích tří zápasů ukořistili Piráti pouhý bod, i proto vstoupili do utkání se Spartou aktivně. To přineslo ovoce už v páté minutě, kdy brankáře Honzíka propálil z mezikruží Michal Vondrka. Vedení ovšem vydrželo hostům jen 34 vteřin. Petr Vrána se vyhnul všem překážkám v obranném pásmu Chomutova, položil si gólmana Laca a našel pasem před odkrytou brankou Dominika Uhera, který neměl se zakončením do volné klece problém.

Vondrka vrátil Chomutovu vedení ve druhé části, kdy znovu ujel obráncům Sparty, přičemž tentokrát byl neomylný při střele švihem. Pražané našli další gólovou odpověď po kombinaci Kudrny a Reichenberga. Obrat zařídil bekhendovou trefou mezi Lacovy betony Jiří Smejkal. Těsný náskok domácí ubránili až do konce.

Miroslav Forman ze Sparty (vpředu) a chomutovský útočník Michal Vondrka v...
Jiří Smejkal oslavuje se spoluhráči ze Sparty gól v síti Chomutova.

Jaroslav Nedvěd (Sparta): „Vítězství se nám nerodí úplně jednoduše, o to je ale cennější. Dneska parádní výkon a skvělý hokej. Myslím si, že si diváci přišli na své, šance byly na obou stranách. Nakonec se to štěstím a důrazem před brankou přiklonilo na naši stranu. Jsme rádi, že jsme udělali sérii, která by nám mohla přinést klid na hokejky. Byl to zlepšený výkon, hlavně v defenzivě. Góly nám nepadají lehce, takže jsme trochu chtěli zatáhnout obranu, což se nám od druhé třetiny dařilo a soupeře jsme do brejků moc nepouštěli. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Výborný výkon podal brankář David Honzík. Všem hráčům děkuji za zodpovědnou práci.“

Jan Šťastný (Chomutov): „Myslím si, že jsme od začátku viděli výborné utkání. Bylo vidět, že obě mužstva chtějí vyhrát a tomu byla samozřejmě podřízena i hra. Hráli jsme přesně tak, jak jsme chtěli. Chtěli jsme Spartu zatlačit, vytvořit si šance, hrát ze zodpovědné obrany, vystrkovat drápky a pokusit se o brejkové situace, což jsme splnili. Bohužel je škoda, že jsme nedali třetí branku, protože věřím, že minimálně bod bychom si pak odsud odvezli. Končíme první čtvrtinu s 21 body a nemáme hráčům co vytknout. Podali výborný výkon. Spartě gratulujeme k vítězství.“

Branky a nahrávky: 6. Uher (P. Vrána), 32. Reichenberg (A. Kudrna), 53. Smejkal (P. Vrána, Říčka) - 5. Vondrka (J. Mrázek, Tomica), 24. Vondrka (Huml, Tomica). Rozhodčí: Hradil, Kika - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Diváci: 6 582.

Sparta: Honzík - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Zámorský, Kalina, J. Mikuš, Piskáček - Smejkal, Pech, Saponari - Forman, J. Hlinka, Klimek - Říčka, P. Vrána, Uher - A. Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Chomutov: Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - V. Tomeček, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Chlouba, Poletín - Koblasa, Lauko, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Liberec - Vítkovice 2:1

Trápící se vicemistry z Liberce poslal do vedení nad Vítkovicemi po přesilovkové kombinaci Martin Bakoš, když od modré čáry propálil hostujícího gólmana Dolejše. Srovnat mohl záhy Radoslav Tybor, brankář Will ve spolupráci s obránci gólu zamezil. Na druhé straně podržel ostravský tým Dolejš, když zblízka zneškodnil slibné pokusy domácích Lakatoše, Ordoše a Jelínka.

Vítkovické vyrovnání tak přišlo až zkraje třetího dějství, kdy Jakub Lev vysmýčil bombou od modré čáry horní růžek Willovy svatyně. Necelé tři minuty před koncem periody ale znovu rozjásal libereckou arénu Michal Bulíř, jehož vítězná trefa z pravého kruhu byla nad Dolejšovy síly. Bílí Tygři vyhráli teprve podruhé z posledních sedmi utkání.

Filip Pešán (Liberec): „Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly přesilové hry. Využili jsme o jednu přesilovku navíc. Zápas byl vyrovnaný jak systémem, tak nasazením z obou stran. Rozhodl jeden gól v přesilovce. A jsem rád, že jsme ho dali my. Tahali jsme celý zápas za delší konec a doufal jsem, že se k nám štěstí přikloní. Jsem hrozně rád, že nám soupeř nabídl lacinou přesilovou hru a my jsme to potrestali.“

Jakub Petr (Vítkovice): „Byl to zápas plný osobních soubojů, oba týmy mají podobný styl hry. Vstup do utkání se nám vydařil. Potom se Liberec přesilovkami dostal do tlaku. Ztížením pro vývoj byla druhá třetina, kdy domácí měli přesilovek víc a hráli je parádně. Mohli tam výsledkově odskočit, ale podařilo se nám to přežít. Trpělivostí jsme dostali nabídnutou šanci na začátku třetí třetiny, kterou jsme využili. My jsme pak ale další nabídnutou přesilovku neproměnili, kdežto Liberečtí ano. Mrzí nás to, protože jsme byli blízko bodu. Ale celkově měl Liberec šancí více.“

Branky a nahrávky: 17. Bakoš (Ševc, L. Krenželok), 58. Bulíř (Ševc) - 41. Lev (O. Roman). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), M. Sýkora - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:8. Vyloučení: 2:1. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Diváci: 4 987.

Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Jašek - J. Stránský, Lakatoš, Ordoš - Jeník, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Vítkovice: Dolejš - Baranka, Hrbas, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Szturc, Š. Stránský, Kurovský - od 41. navíc Hudeček. Trenéři: Petr a Trnka.

Olomouc - Jihlava 3:0

Oba soupeři se ještě před několika lety potkávali pravidelně v druhé nejvyšší soutěži, tentokrát měl duel Jihlavy s Olomoucí extraligovou nálepku. Hanáci si udržovali střeleckou převahu, z níž však začali těžit až v polovině zápasu.

Po dlouhé kombinaci, která rozebrala jihlavskou obranu, zakončoval Vilém Burian, zanedlouho zvyšoval trefou z ostrého úhlu Jan Eberle. Potřetí inkasoval Jakub Škarek v brance Dukly po Knotkově teči a definitivně rozhodl o třech bodech pro Olomouc.

Zdeněk Moták (Olomouc): „Je to důležité vítězství pro naše sebevědomí, konečně jsme doma vybojovali zase tři body. Chtěli jsme hrát aktivní hru, rozhodla druhá třetina, kdy jsme šli do trháku. Třetí třetinu už jsme hráli, jak jsme potřebovali a nepustili jsme Duklu do kontaktu. Důležitá je i nula pro Branislava Konráda. Jsme za to rádi a věřím, že nám toto utkání pomůže k lepším domácím výkonům.“

Petr Vlk (Jihlava): „Utkání se nám nepovedlo; první třetina byla špatná, ve druhé jsme měli hloupá vyloučení i do tří, soupeř toho využil. Druhý gól byl po situaci, kterou Olomouc umí hrát a byť jsme na ni upozorňovali, tak to hráči nedokázali ubránit. Třetí gól soupeře uklidnil. Pak už jsme je těžko překonávali. Nebyli jsme dobře na kontaktu a ani na kotouči, Olomouc zaslouženě vyhrála.“

Branky a nahrávky: 33. Burian (Vyrůbalík, Ondrušek), 37. Eberle (J. Knotek), 49. J. Knotek (Eberle, Vyrůbalík). Rozhodčí: Kubičík, Pešina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0. Diváků: 4 139.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Strapáč, B. Mráz - Roman Vlach, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, R. Hubáček, R. Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Hradec Králové - Pardubice 6:0

Zdá se, že si Pardubice přenesly smůlu z vyhrocených východočeských derby z loňské sezony i do té letošní. V brance Dynama nechyběl nadějný junior Milan Klouček, ten si ale zápas v Hradci mezi ty nejšťastnější nezařadí. Skóre otevřel trefou do sítě svého bývalého zaměstnavatele slovinský obránce Blaž Gregorc. Ve druhém dějství přidali další hradecké góly Jaroslav Bednář a šťastnou trefou Bedřich Köhler.

Pardubičtí jako by zmizeli z ledové plochy, jasnou dominanci domácích stvrdili gólovými zásahy ještě Lukáš Vopelka, Richard Jarůšek a podruhé Bednář. Poslední vítězství Dynama nad hlavním rivalem se událo v lednu 2016. Hradec díky brankáři Patriku Rybárovi už tři soutěžní utkání v řadě neinkasoval.

Ján Sýkora z Pardubic (vlevo) odstavuje od puku Tomáše Ziga z Hradce Králové....

Václav Sýkora (Hradec Králové): „Atmosféra byla výborná, plný stadion. Do zápasu jsme vstoupili možná trochu opatrněji, než jsme chtěli. Ale podařilo se nám dát první gól, což nás nastartovalo. Rozhodující byl začátek druhé třetiny, kdy se nám v krátkém sledu podařilo zvýšit na 3:0. Po čtvrtém gólu jsme se definitivně uklidnili. Jsme rádi, že nám zápas vyšel, říká se, že derby nemá favorita a nedá se usuzovat z umístění týmů, jak dopadne.“

Miloš Holaň (Pardubice): „Byl to zápas ve vynikající atmosféře, ale s trpkým koncem pro nás. Musím sportovně uznat, že Hradec byl jednoznačně lepší. Na začátku jsme sice hráli dobře, byla to otázka prvního gólu. Udělali jsme pak takový faul nefaul a domácí šli v přesilovce do vedení. Ve druhé části jsme dělali individuální chyby v předbrankovém prostoru, i když jsme na to hráče upozorňovali. Navíc jsme byli tentokrát plonkoví v přesilových hrách.“

Branky a nahrávky: 18. Gregorc (Koukal, Jaroslav Bednář), 22. Jaroslav Bednář (Cingel, F. Pavlík), 25. Köhler (Šimánek, F. Pavlík), 30. Jaroslav Bednář (Cingel), 46. Vopelka (Červený, Koukal), 57. Jarůšek (Dragoun, Šimánek). Rozhodčí: Šír, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:0. Diváci: 6 890 (vyprodáno).

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Zigo, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Pardubice: Klouček - Wishart, Trončinský, Čáslava, Cardwell, Ščotka, Mojžíš - Perret, Marosz, J. Sýkora - S. Treille, Tomášek, Vondráček - Rolinek, Bojko, Quenneville - Starý, Poulíček, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Zlín - Plzeň 4:5 po náj.

Jak Zlín, tak Plzeň se v posledních kolech těší dobré formě. Byli to ale hosté, kdo se dostal do vedení, když Milan Gulaš našel přesným pasem Tomáše Mertla. Gólem do šatny srovnal zlínský veterán Ondřej Veselý, na což Západočeši odpověděli ve druhé periodě třemi zásahy za sebou. Nejdříve tečoval před Kašíkovou branku Ryan Hollweg, vedení Plzně poté navýšil dorážející Dominik Kubalík.

Když svou druhou trefou zvyšoval Mertl už na 4:1, vypadalo to se Zlínem špatně. Naději dodal Beranům druhý gól Veselého, po trefě Štěpána Fryšara už bylo plzeňské vedení znovu pouze jednobrankové. Zlínský stadion vybuchl v euforii po vyrovnání Šťastného půl minuty před koncem a tříbranková ztráta byla fuč. Obrat se ale Beranům nakonec nepovedl, v nájezdech rozhodl o triumfu Plzně Mertl.

Zlínský Rihards Bukarts (vlevo) uniká před Ryanem Hollwegem z Plzně.
Zlínský brankář Libor Kašík zasahuje těsně před dotírajícím protihráčem z...
Hráči Zlína slaví vstřelenou branku.

Martin Hamrlík (Zlín): „Nevstoupili jsme do utkání dobře, vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli. Málo jsme stříleli a Plzeň byla agresivnější, my se zase nedostávali k dorážkám. Potom se všechno zlepšilo, ale neproměnili jsme tutovky. A když soupeř přejel do útoku, dal gól. O to cennější je dnes ten bod, jelikož za stavu 1:4 to nebylo lehké. Ukázali jsme, že všechno se dá dotáhnout. Zmáčkli jsme to na maximum a i bod za toho stavu proti silné Plzni je pro nás malé vítězství. Posledních devět kol kluci předvádí neskutečnou bojovnost a nasazení.“

Ladislav Čihák (Plzeň): „V úvodu nám to šlo, dobře jsme forčekovali. Ve druhé třetině nás ale začal Zlín přehrávat a je paradoxem, že jsme ji vyhráli 3:1. Třetí třetinu jsme však nadále byli horší a soupeř dokázal srovnat. Sportovně musím uznat, že Zlín vyrovnal zaslouženě. V prodloužení musím vyzdvihnout práci Hollwega a ostatních, zblokovali mnoho střel a pomohli nám dostat zápas do nájezdů, kde už jsme bod navíc sebrali. Znovu ale opakuji, že dvě třetiny dnes od nás nebyly dobré.“

Branky a nahrávky: 20. O. Veselý (Okál), 40. O. Veselý (Matějíček, Okál), 55. Fryšara (Žižka, Kubiš), 60. D. Šťastný (O. Veselý, Roberts Bukarts) - 11. Mertl (Gulaš), 28. Hollweg (Preisinger, Schleiss), 35. D. Kubalík (Preisinger), 36. Mertl (D. Sklenička), rozhodující sam. nájezd Mertl. Rozhodčí: Hodek, Souček - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:3, 2:0 - 0:0. Diváci: 3 843.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Petran, Valenta, Žižka - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, Moravčík, Kadlec,D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - D. Kindl, Stach, D. Kubalík - Indrák, Kracík, P. Straka - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Mladá Boleslav - Třinec 2:3

Oceláři začali v Mladé Boleslavi zostra, už ve druhé minutě otvíral skóre mezi kruhy nepokrytý Martin Adamský, který z voleje úspěšně přijal Polanského nabídku. Na další branku si museli diváci počkat až do poloviny utkání, k jejich zklamání inkasoval opět domácí Brandon Maxwell. Davidu Ciencalovi sice ve vlastním oslabení najížděl volný Rákos, třinecký útočník ale místo pasu zvolil střelu a nelitoval. Do třetice se zapsal mezi hostující snajpry Zbyněk Irgl.

Boleslavští ale v posledním dějství nasadili vyšší tempo, z čehož Jakub Klepiš a Ronald Knot vytěžili každý po gólu. Domácí Lenc měl v závěru na holi vyrovnání, díky zásahu Hrubce ovšem putují všechny tři body do Slezska.

Jan Hanzlík (vpravo) z Mladé Boleslavi a třinecký Tomáš Marcinko svedli tvrdý...

Patrik Augusta (Mladá Boleslav): „Do utkání jsme vstoupili špatně, obdrželi jsme rychlý gól a soupeř byl na koni. Měl lepší pohyb. První třetinu jsme se k ničemu nedostali, ale ve druhé jsme se zvedli a vyrovnali hru. Začalo se hrát více fyzicky. V momentě, kdy jsme to začali převažovat na svoji stranu, jsme po hrubých chybách dostali druhý a třetí gól. V té chvíli nebylo moc lidí, kteří nám věřili, že se zápasem dokážeme něco udělat, jenže nám se to ve třetí třetině povedlo. Samozřejmě je špatné, že z toho nemáme žádný bod. Na druhou stranu i přes prohru mužstvo ve třetí třetině ukázalo charakter a teď je na nás trenérech připravit ho tak, abychom takové výkony podávali od první do šedesáté minuty.“

Václav Varaďa (Třinec): „Jsme rádi za tři body, které si z Boleslavi odvážíme. Je to cenné vítězství, které se nerodilo vůbec lehce. Do poloviny zápasu jsme byli schopni dát branky a hrát jednoduchý hokej, který nás v této sezoně zdobí. Od poloviny druhé třetiny ale Boleslav zvýšila obrátky, nastartovala ji naše vyloučení. Kluci ale odvedli v oslabení parádní práci. Po dvou třetinách jsme drželi náskok, ale ve třetí části domácím pomohl brzký gól a potom jim narostla křídla. Až do konce byli lepší, ale kluci v zádech se skvělým Šimonem Hrubcem ustáli i vyhrocených posledních deset minut, kdy měla Boleslav spoustu šancí.“

Branky a nahrávky: 43. Klepiš (Valský), 50. Knot (Jan Hanzlík) - 2. Adamský (Polanský, Jank), 33. Cienciala (Rákos), 34. Irgl (O. Kovařčík). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - D. Hynek, D. Klouček. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:2, 2:0. Diváci: 3 423.

Mladá Boleslav: Maxwell (41. J. Růžička) - Knot, Jan Hanzlík, Kotvan, J. Říha, Hrdinka, Němeček - P. Musil, P. Holík, Lenc - Valský, T. Knotek, Pacovský - Klepiš, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, T. Urban, M. Procházka. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Jank, Linhart, Adámek, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Cienciala, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Litvínov - Kometa 4:3 po náj.

Souboj prvního s posledním nabídl nečekanou zápletku, když si outsider z Litvínova vypracoval dokonce tříbrankový náskok. Po velkém tlaku domácích se puk poprvé dostal za Čiliaka po teči Františka Lukeše, který mezi kruhy nasměroval puk do branky. Hubený náskok Verva rozšířila až ve třetím dějství po trefách Daniela Sörvika a Richarda Nejezchleba.

Necelých devět minut před koncem tak byla Kometa o tři góly pozadu, ani to ji ovšem nepoložilo. Bartejs s Vincourem snížili, aby pak 23 sekund před závěrečnou sirénou srovnal brněnský kapitán Leoš Čermák. V nájezdech vrátili Litvínovu optimismus Martin Hanzl a Lukáš Válek, jediní dva úspěšní exekutoři.

Hokejisté Litvínova a Brna během potyčky před brněnskou brankou
Hokejisté Brna (v bílé) slaví gól do sítě Litvínova.
Příznivci Litvínova hrdě hájí klubové barvy.

Radim Rulík (Litvínov): „Sehráli jsme daleko lepší zápas, než ta poslední domácí utkání, která se nám nepodařila. Mužstvo si od začátku šlo pro body. Byli jsme aktivní od úvodu zápasu. Předváděli jsme pěkné kombinace, dobře jsme sehráli přesilové hry. Jsem rád, že jsme dali tři branky, ale strašně mě mrzí, že nemáme tři body. Těm třem obdrženým brankám se dalo předejít. Jsem ale rád, že jsme neinkasovali v prodloužení a naopak v nájezdech přidali bod navíc.“

Petr Haken (Brno): „Měli jsme dnes spousty zbytečných vyloučení, což utkání ovlivnilo. Skoro polovinu první třetiny jsme hráli v oslabení, to nám vzalo spousty sil. Mužstvo však ukázalo svou sílu, a taky že máme na to, abychom ještě zápas srovnali. Litvínov si bod navíc zasloužil.“

Branky a nahrávky: 11. F. Lukeš (Kubát, Sörvik), 48. Sörvik (M. Hanzl, F. Lukeš), 52. Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš), rozhodující sam. nájezd Válek - 54. Bartejs (Haščák, Malec), 58. Vincour (Krejčík), 60. L. Čermák (Zaťovič, M. Erat). Rozhodčí: M. Petružálek, Hribik - Zavřel, L. Kajínek. Vyloučení: 6:8, navíc Bartejs (Brno) 10 min. Využití: 2:1. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:3 - 0:0. Diváci: 4 045.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, Baránek, Dietz, Z. Sklenička - Nejezchleb, M. Hanzl, F. Lukeš - Matoušek, Gerhát, J. Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - M. Hořava, Jícha, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Mlčák - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.