Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Extraliga v Berouně nebude

12 2004
Beroun - Už bylo jasné, že Beroun tenhle zápas nevyhraje. Do konce chybělo několik vteřin, Jihlava držela třígólový náskok. Její fanoušci už si hledali cestu k oslavnému proniknutí na ledovou plochu. Diváci v berounské hale však bez ustání tleskali. Na znamení díků házeli přes plexisklo gumové medvídky.

Za co děkovali? Za nejúspěšnější sezonu v historii berounského hokeje. "Měli jsme výborně poskládaný tým. Sezona byla parádní, hráli jsme ve skvělých podmínkách a v úžasné atmosféře," řekl berounský kouč Otakar Vejvoda.

Jeho tým naprosto nečekaně vyhrál základní část první ligy. V play-off pak bez potíží prošel přes Mladou Boleslav a Chomutov, vždy vyhrál sérii 3:0 na zápasy.
Na odpor Beroun narazil až ve finále.

Mnohem zkušenější celek Jihlavy však musel vynaložit veškeré úsilí, aby těsně postoupil. Rozhodující duel vyhrála Jihlava 4:1, na zápasy pak 3:2. Získala tak právo vyzvat nejhorší extraligový soubor k přímému střetu o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže. Baráž mezi Českými Budějovicemi a Jihlavou začíná ve středu.

Vyvrcholení prvoligové soutěže si v ničem nezadalo s probíhajícím play-off extraligy. Vyprodané haly, stoprocentní nasazení hráčů, ostré střety na ledě i vzájemné slovní provokace.

Fanoušci se svými kluby vyráželi na bojové cesty i k zápasům na stadiony soupeře.
"Končíme se vztyčenou hlavou," řekl po rozhodující prohře starosta Berouna Jiří Besser.

Středeční utkání nervózně prožíval v přeplněné zóně pro VIP hosty a hráče i přes okna neustále burcoval. "Kluci nechali na ledě všechny síly. Zaslouží uznání."

Proč tedy Beroun prohrál? Chtělo by se říct: protože neměl Aleše Padělka. Jihlavský útočník se ve středu blýskl hattrickem a sérii vlastně rozhodl.

"Více jsme bránili a měli od trenérů jasné pokyny, abychom se vyvarovali zbytečných faulů," prozradil Padělek úspěšnou taktiku.

"A góly? Při tom prvním to bylo štěstí. Před ránou Kuchyni jsem se kryl a ona se odrazila do sítě."

Berounu ublížila absence potrestaného kapitána Eiselta, nejužitečnějšího hráče první ligy. "V tom to nebylo. Proti Chomutovu jsem doma také jednou nehrál a mužstvo to i tak zvládlo," řekl Václav Eiselt.

Medvědi budou ještě celý příští týden trénovat a pečlivě sledovat prolínací soutěž. Svému přemožiteli z Jihlavy v ní nevěří...Najdete na iDNES.czmobilní verze