Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Extraligové kluby chtějí za šéfa hokejového svazu Krále

Tomáš Král, prezident hokejové Plzně | foto: MF DNES

28 2008
Český hokej už zná jméno hlavního kandidáta na post předsedy svazu. Je jím dosavadní plzeňský šéf Tomáš Král, kterého nominovala Asociace profesionálních klubů. "Je to tak," potvrdil samotný Král krátce po zasedání. Volba proběhne 21. června.

Zbylí dva uchazeči (Zbyněk Kusý a František Černík) na šéfa svazu kandidovat nebudou.

Černík přitom dával dopředu najevo, že nepsanou dohodu možná respektovat nebude.

Nakonec však ze své kandidatury odstoupil už na zasedání APK. "Nechci opustit svou funkci ve Vítkovicích," vysvětlil manažer ostravského klubu.

Rozhodovalo se tak pouze mezi Králem a Kusým. Plzeňský šéf nakonec zvítězil v poměru 8 ku 5, přičemž zástupci Mladé Boleslavi se hlasování zdrželi.

"Je to teprve první krok, rozhodne se až na červnové konferenci,“ zachoval Král chladnou hlavu, i když se mu trochu chvěl hlas.

bude apk jednotná?

Asociace profesionálních klubů si vybrala svého kandidáta na funkci předsedy hokejového svazu. Jestli ale Tomáš Král při samotné volbě dostane všech 14 hlasů není vůbec jisté.

"Já doufám, že je, když jsme se tak dohodli. Jedině tímhle způsobem můžeme projevit sílu v rámci hokejového hnutí," tvrdí ředitel extraligy Stanislav Šulc.

Co na nepsanou dohodu říká poražený Zbyněk Kusý?

"Teď to nebudu řešit," podotkl krátce po zasedání. "Do osmačtyřiceti hodin se budu chtít rozhodnout, nechte to na mně."

Kusý byl před jednáním APK všeobecně považovaný za favorita, nakonec však neuspěl. "Pro některá média je výsledek překvapivý, pro mě ovšem ne," řekl po jednání ředitel extraligy Stanislav Šulc.

Generální manažer Pardubic a národního týmu se před pár dny marně pokoušel dostat do exekutivy Mezinárodní hokejové federace, nyní tedy zaznamenal druhou porážku.

"Byli jsme neúspěšní na mistrovství světa, takže jsem měl v posledních dnech nějaké náznaky. Dál je zbytečné to rozebírat. Rozhodutí APK respektuju a proti Tomášovi vůbec nic nemám," poznamenal Kusý.

Král má v současné chvíli největší šanci uspět, ale 21. června, kdy se koná svazová konference, se všechno může změnit.

Nového předsedu budou totiž kromě APK volit také zástupci první a druhé ligy, jež mají po čtrnácti hlasech, stejným mandátem disponují i krajské svazy.

Dále hlasují úřadující předseda Vratislav Kulhánek a jeho čtyři zástupci Miloslav Šeba, Ctibor Jech, Pavel Halas a Zbyněk Kusý. Posledním je šéf dozorčí rady Miroslav Rákosník.

Celkem tak bude o novém vládci českého hokeje rozhodovat 62 volitelů.

"O žádném protivníkovi zatím nevím," poznamenal Král. Do 10. června však může být navržený kdokoli. "A může se stát, že bude zajímavější než já," dodal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze