Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fabián: Sareza zvládla sezonu úspěšně

6 2008
Ostrava - Prvoligoví hokejisté ostravské Sarezy zvládli předkolo play-off, v němž porazili Kadaň. Zastavila je až ve čtvrtfinále soutěže Olomouc. "Vzhledem k tomu, že sezona nebyla pro nás jednoduchá, jsem s výsledkem spokojený," uvedl generální manažer Sarezy Petr Fabián.

"Přeměny ve vedení oddílu přinášely řadu jiných problémů, mimo jiné i ekonomických," připomněl Fabián odchody několika zkušených hokejistů během sezony.

"V listopadu a prosinci jsme sáhli k úsporným opatřením a pustili jsme pět šest kluků, o které byl zájem. Byl to citelný zásah do sestavy, ale ostatní kluci se s tím vypořádali, i když to chvíli trvalo."

Spokojen se sezonou je i trenér Jan Vavrečka. "Sezona byla úspěšná, i když jsme dvakrát během ní vyměnili kádr," podotkl kouč.

Sareza nejen že uvolnila několik zkušených hráčů, ale i ty, kteří ji zbyli, půjčovala ke konci sezony extraligovým Vítkovicím. "Hodně jsme si navzájem pomáhali. Zdá se, že se rozvíjí slibná spolupráce, a to oboustranná. To je posun oproti minulosti," zdůraznil manažer Fabián.

V posledních zápasech play-off totiž pomáhali Sareze hráči, kteří trávili větší část sezony ve Vítkovicích. "A šanci dostali i mladí kluci z regionu. Kdybychom nepustili ty zkušené, mladí by tu šanci neměli. Takhle si ale tři nebo čtyři z nich řekli o smlouvu na příští sezonu," poznamenal Fabián.

V příští sezoně už by se porubský klub neměl potýkat s takovými problémy jako v té letošní. "Situace se stabilizovala, domluvili jsme se s městem i s ostatními partnery," ujistil Fabián. "Kolaps nehrozí."

Jedna změna je však pravděpodobná. "Jednáme o tom, že se už nebudeme jmenovat Sareza, ale HC Poruba. Do měsíce bude jasno," řekl manažer Fabián.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze