Fabušovi to znovu střílí. Za osm minut stihl hattrick

Peter Fabuš | foto: Jaromír Pech, MF DNES

7 2008
Během úvodních pěti ligových kol si Peter Fabuš připsal pět tref. Od té doby se trefil jenom jedenkrát. Až včera se mu střelecká forma vrátila: 12. kolo extraligy ozdobil hattrickem. Nejprve blesková klička po samostatném úniku, pak v plné rychlosti přesná střela pod horní tyč a vzápětí jen jemné nastavení hokejky v přesilové hře. Plzeňský hokejový útočník Peter Fabuš tohle všechno stihl v rozpětí pouhých osmi minut. Ve včerejším utkání 12. kola tím zlomil odpor Třince a třemi zásahy přispěl k výhře 7:3.

"V české extralize to je můj první hattrick. A předtím? To si ani nepamatuju, asi v Trenčíně. Platit budu hodně, ještě tam mám speciální vypsanou odměnu, protože v Třinci jsem taky hrál,“ popisoval s úsměvem slovenský reprezentant.

Přitom v první třetině jste se trochu trápili a pustili soupeře do vedení. Proč?
Byli jsme trošku vlažní. Přitom si říkáme, že musíme být hned od začátku agresivní. O přestávce trenéři udělali nějaké změny a vyrovnávací gól nás nastartoval.

Vy jste ve druhé třetině vstřelil hned tři. Který se vám líbil nejvíc?
Asi ten první. Bylo to takové uspokojení na duši.

Sólový únik a rychlá klička...
Na Vojtka jsem se nedíval, to v té rychlosti ani nešlo. Prostě jsem se snažil dobře zakončit.

Pak přišla druhá trefa a nakonec v přesilovce třetí, když jste jen nastavil hokejku do přihrávky Straky. To jste mu musel hodně poděkovat, že?
Určitě. Při takové parádní nahrávce stačí nastavit hůl a je to tam.

Zdála se vám třinecká obrana hodně prostupná?
Už v první části jsme měli pár gólovek. Ale rozjelo se to až po našem prvním gólu. Oni pak dělali hrubky ve vlastní třetině a my jsme je dokázali trestat.

První čtvrtinu základní části zakončíte ve čtvrtek v Pardubicích. Jak těžký to bude zápas?
Uvidíme. Konečně, můžete se na něj podívat v televizi (smích).