Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Falta: Byla to dobrá sezona

23 2001
L i b e r e c - Mezi své nejpovedenější sezony zařadí tu právě skončenou brankář libereckých hokejistů Pavel Falta. Druhé místo v první lize je dobrou vizitkou pro Bílé Tygry i pro něj osobně. "Mužstvu se dařilo, já taky občas něco chytil, prostě pohoda," říká pětadvacetiletý gólman. Ještě vás mrzí prohrané finále s Chomutovem? "Určité zklamání pochopitelně cítím. Na druhou stranu mám dobrý pocit z toho, že jsme odehráli velice dobrou sezonu. Nemáme se za co stydět. Chomutov měl ve finále víc sil i štěstí. Myslím, že celkově musí být všichni včetně diváků spokojeni. Měli jsme plán dostat se do semifinále, to jsme překročili. Uvidíme, jaký cíl si na nás vedení klubu vymyslí do příští sezony. Nižší než letos ale rozhodně být nemůže."

Sezona byla dlouhá. Jak mužstvo bojovalo s únavou?
Všechno se lámalo až v play off. S přibývajícími zápasy únava rostla a to pak vedlo k častějším zraněním. To nás hodně oslabilo. Někteří hráči, jako například střelec Jankových, chyběli, jiní sice hráli, ale nebyli stoprocentně v pořádku. To je případ útočníků Musila a Jiřího Kudrny.

Čím to, že se Liberec letos vyvaroval krize, která v minulosti pravidelně přicházela?
Těžko říct. Je fakt, že nám všichni předpovídali, že po Vánocích přijde slabší období. Naštěstí se to nepotvrdilo. Vyhrávali jsme a to přinášelo do mužstva dobrou atmosféru. Díky tomu jsme také skončili v lize druzí.

Překvapila vás zpráva o odchodu trenéra Vojty?
Docela ano. Na druhé straně je těžké odmítnout nabídku z extraligy - pro hráče i pro trenéra. Nezbývá než popřát panu Vojtovi hodně štěstí na Kladně.

Kdy jste se to dozvěděli?
Trenér Vojta nám to řekl ve středu večer po tréninku. Už předtím se něco šuškalo a tak jsme čekali, kdy nám to sdělí oficiálně.

Vy sám zůstáváte věrný Liberci?
Ano, jsem tady spokojen. Mám smlouvu ještě na roku plus roční opci. Z extraligy se mi zatím nikdo neozval a ani to moc nečekám.

Teď vás čeká dovolená?
Bohužel ne. Klub nám oznámil, že budeme trénovat až do 14. dubna. Nedá se nic dělat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze