Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci mají v Norimberku svoji vesničku

26 2001
Norimberk - Norimberk, kde čeští hokejisté sehrají v sobotu svůj zahajovací zápas na světovém šampionátu s Běloruskem a v úterý se pak střetnou se Švýcarskem, si jako jediný ze tří pořadatelských měst mistrovství připravil také zvláštní atrakci - fandovskou vesnici. Hokejová horečka sice v Německu bouří jen v médiích a na internetu, ale i sportovní skeptikové se v Norimberku ocitají stále více v zajetí hokejového puku. Bavorské město je v trojici s Kolínem nad Rýnem a Hannoverem outsiderem, protože se tam od 28. dubna do 7. května odehraje jen 14 zápasů základních skupin, přesto hostitelé čekají na 80 tisíc fanoušků.

Ze 110 tisíc vstupenek do tamní Nürnberg Areny se jich už prodalo přes 60 tisíc. Mnozí norimberští občané jsou sice převážně fandy fotbalovými, ale na pár dní přece jen dají přednost hokeji. Mnozí neponechávají snahu "být u toho" náhodě a organizují už teď fanouškovská setkání po zápasech i před nimi. "Oslavy," jak se zmínil jeden z fandů na internetových stránkách, "mohou být u některých zápasů důležitější než utkání samotné".

Fandovská vesnice pro celou rodinu v blízkosti moderní hokejové arény o ploše 10 tisíc čtverečních metrů a pro asi 3000 účastníků byla "vysvěcena" už v únoru. Nechybějí v ní bavorské zahradní pivnice s desítkou druhů piv. Na jídelních lístcích budou i speciality zemí, které budou na šampionátu hrát.

Na každý den od poledne do půlnoci je připraven pestrý program hudebních show, zábavy pro děti, rozhlasových rozhovorů a televizních přenosů jiných zápasů. Takovou nabídku nepředkládá Kolín ani Hannover. Návštěvníků se dohromady ve fandovské vesnici čeká na 200 tisíc.
 
Kromě místního hotelnictví, které už měsíce před mistrovstvím zaznamenává zvýšenou poptávku po ubytování, doufá především místní prvoligový hokejový klub Ice Tigers, že šampionát bude znamenat pořádný impuls pro další zájem o tento sport. "Fanoušci jsou už zcela nažhaveni," řekl pověřenec pro styk s diváky Carlos Vogel. Už po nedávném přestěhování z menšího stadiónu do nové arény, která se klubu stává domovem, zaznamenal tým příliv diváctva.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze