Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci mohou hlasovat i na internetu

1 2001
New York - Šestnáct českých hokejistů se objevilo v základní nabídce pro zahajovací sestavu zbytku světa v únorovém Utkání hvězd zámořské NHL. Dvaapadesátý ročník exhibičního utkání se uskuteční 2. února v Los Angeles a popáté v historii v něm změří síly hráči narození v Kanadě a Spojených států s hokejisty pocházejícími ze "zbytku světa". Fanoušci z celého světa mohou volit složení ideálních formací také na internetu (www.nhl.com/allstar2002).

Američtí čtenáři najdou hlasovací lístky v tisku a speciální kupóny budou k dispozici i na zámořských hokejových stadionech.

Hlasování bude oficiálně uzavřeno na konci roku, návštěvníci zápasu v San Jose budou mít šanci odevzdat vyplněné lístky ještě 2. ledna. Úvodní pětky obou celků se budou tímto způsobem volit již pošestnácté. Další hráče si vyberou trenéři, kteří budou jmenováni v průběhu sezony. Svého zástupce v exhibičním zápasu musí mít každý z 30 celků hrajících v NHL.

U loňské rekordní brankové úrody, kdy zámořští hráči porazili Evropany 14:12, asistovali čeští útočníci Milan Hejduk, Radek Bonk a brankáři Dominik Hašek s Romanem Čechmánkem. Zranění zabránilo ve startu Jaromíru Jágrovi, který ale v hlasování nasbíral celkem 275 395 bodů, o 56 181 víc než druhý muž v pořadí, obránce Detroitu Nicklas Lidström.

Mezi 16 českými hráči, kteří byli fanouškům nabídnuti, jsou brankář Roman Turek z Calgary, Roman Čechmánek z Philadelphie, Dominik Hašek z Detoitu, obránci Jiří Šlégr z Atlanty, Roman Hamrlík z NY Islanders a útočníci Martin Straka, Robert Lang, Jan Hrdina (všichni Pittsburgh), Robert Holík, Petr Sýkora, Patrik Eliáš (všichni New Jersey), Petr Nedvěd (NY Rangers), Radek Bonk (Ottawa), Martin Ručinský (Montreal), Jaromír Jágr (Washington) a Milan Hejduk (Colorado).

Straka je však dlouhodobě zraněn a jeho účast je prakticky vyloučena již nyní. Mezi vyvolenými se nakonec mohou objevit i odborníky nezdůrazněné osobnosti, na každém postu je totiž jedno volné pole pro jiný tip.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze