Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci NHL volí hráče Detroitu

30 2001
New York - Švédský hokejový útočník Nicklas Lidström z Detroitu vévodí hlasování fanoušků zámořské NHL pro exhibiční Utkání hvězd, které se uskuteční 2. února v Los Angeles. Jeden z nejlepších beků soutěže, který získal v uplynulé sezoně Norrisovu trofej, získal zatím 67.348 hlasů, což je o více než deset tisíc víc než druhý v pořadí, útočník Brendan Shanahan.

Kanadského křídelního forvarda a Lidströmova klubového spoluhráče zařadilo do ideální sestavy amerického výběru 54.166 hlasujících.

Hráči nejbohatšího klubu soutěže ovládají přední pozice i na dalších postech. Nejpopulárnějším neamerickým brankářem je Dominik Hašek (46.620 hlasů), centrem Sergej Fjodorov (38.940) a také v americkém výběru patří další útočné posty Detroitu. První místo si drží střední útočník Steve Yzerman (25.466) a Brett Hull (26.172).

Zbývající místa v zahajovacích sestavách výběru světa má zatím zajištěno pittsburský obránce Darius Kasparaitis (25.895) a útočníci Jaromír Jágr z Washingtonu (41.511) a Pavel Bure z Floridy (30.393). Zbývající místa v týmu Severní Ameriky patří coloradské dvojici - brankáři Patricku Royovi (42.646) a Robu Blakeovi. Poslední šesté místo zaujímá bek Chris Pronger (34.848) ze St. Louis.

Spolu s Jágrem a Haškem se v popředí drží i další čeští hráči. Hned za nejlepším brankářem uplynulých sezón NHL je druhý Roman Turek (27.207) z Calgary, mezi středními útočníky má Robert Holík 7522 hlasů, jeho klubový spoluhráč z New Jersey Patrik Eliáš mezi křídly 26.782. Nejpopulárnějším obráncem ze země úřadujících mistrů světa a olympijských vítězů je Roman Hamrlík z New York Islanders (24.942).

Úvodní pětky obou celků, které se popáté v historii utkají jako výběry Severní Ameriky a zbytku světa, se tímto způsobem volí již pošestnácté. Další hráče si vyberou trenéři, kteří budou jmenováni v průběhu sezóny. Svého zástupce v exhibičním zápasu musí mít každý z 30 celků hrajících v NHL. Hlasování bude oficiálně uzavřeno na konci roku, návštěvníci zápasu v San Jose budou mít šanci odevzdat vyplněné lístky ještě 2. ledna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze