Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci se porvali s hokejisty soupeře

9 2008
Kroměříž - Rvačkou mezi hokejisty Kroměříže a fanoušky Přerova vyvrcholilo druholigové utkání tradičních soupeřů. Celý incident odstartoval faul domácího Březíka v 53. minutě, který neunesla početná skupina přerovských příznivců. "Vrhli se na plexisklo a Březíka napadli pěstmi. Naši hráči se ho zastali a vznikla pořádná mela," popsal málo vídanou situaci kroměřížský trenér Viktor Hlobil.

Nejaktivnější domácí rváči Novák s Vybíralem inkasovali trest do konce utkání, kroměřížského kouče počínání jeho svěřenců pořádně vytočilo.

"Zachovali se jako malí kluci. Mají se soustředit na hru a diváky ignorovat," zlobil se Hlobil na hříšníky.

Oba potrestaní hokejisté musí počítat s pokutou, přestože podle domácích byli jednoznačnými viníky šarvátky fanoušci Přerova.

"Přijeli posilněni alkoholem a po celý zápas se chovali jako divá zvěř," uvedl Hlobil. "Něco takového jsem jako trenér nikdy nezažil." Kroměřížský klub zároveň odmítá selhání pořadatelské služby.

"Proti dvaceti lidem, kteří se chtějí rvát, nejde udělat nic," brání se manažer Karel Holík. "S přerovskými příznivci máme tradičně problémy. Jsou neukáznění. Přítomní byli i policisté, ale ti na stadion podle zákona nemohou. Když se dostali dovnitř, bylo po šarvátce."

V Kroměříži mají s projevy násilí u fanoušků špatné zkušenosti, došlo k nim už podruhé. "Loni během zápasu s Hodonínem vnikli fanoušci soupeře i na led," připomněl Holík incident z minulé sezony.

Autoři:


Témata: Přerov, Alkohol

Najdete na iDNES.czmobilní verze