Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Farda už trénuje v Havířově

22 2003
Praha - Hokejový trenér Richard Farda má nakročeno do prvoligového Havířova. Havířov - Hokejisté Havířova po minulé tragické sezoně spadli z elitní soutěže do první ligy. Většina hráčů odešla, stejně tak trenér Radomír Kužílek. V pondělí se na jeho místo postavil Richard Farda. S vedením je domluvený, roční smlouvu má brzy podepsat. "Chci, aby se v Havířově zase vyhrávalo a lidi se bavili," říká trenér. Nůž na krku nemá, vedení nevyhlásilo cíl v podobě opětovného postupu do extraligy.

Může vašemu příchodu do Havířova ještě něco zabránit?
Nemyslím, jsem tady a jsme domluvení na roční smlouvě. Nové vedení klubu má moji plnou důvěru, takže smlouvu v nejbližší době podepíšeme.

V Havířově už jste jednou trénoval, co vás do klubu znovu přivádí?
Tak za prvé, neměl jsem žádné angažmá. Mohl jsem jít trénovat tenis do Švýcarska, ale to by bylo jen do konce října a pak bych jen musel čekat, jestli se u nějakého hokejového klubu neuvolní místo. V Havířově už jsem trénoval, osobně jsem tu byl spokojený a na severní Moravě se mi líbí.

Sledoval jste loňské trápení klubu?
Určitě. Před baráží mě klub kontaktoval, jestli bych jim nepomohl, ale to jsem odmítl. Nebyla šance. Když celý rok prohráváte, nemůžete se v baráži zničehonic zvednout, to prostě nejde.

S týmem loni neuspěl ani trenér Augusta, bavili jste se o tom spolu?
Ano. Neměl kádr. Shodou okolností jsem se s ním teď v sobotu viděl a říkal jsem, že mám od Havířova nabídku. Povídal, ať to vezmu.

Bavili jste se s vedením o cílech?
To byla má první otázka. A byl jsem ujištěn, že vedení nás nebude tlačit k tomu, abychom se hned zase vrátili do extraligy. Chci, aby se hrálo v klidu. Aby se v Havířově zase vyhrávalo a lidi se bavili. To bude náš cíl.

Co říkáte kádru? Ze zkušených borců zůstali jen Sršeň a Folta...
Já si z Plzně přivedl Milana Voláka a trénuje s námi i Miroslav Javín. Záleží na nich, jak se rozhodnou. K tomu je tady spousta mladých, nemuselo by to být tak špatné.

A brankář?
Je tady Martin Vojtek, znám ho ještě z Třince a ten chytat umí. Měl by být jasná jednička.

Letní přípravu vedl trenér Pavel Sedlák, znáte se?
Jeho bratra jsem trénoval v Plzni, takže se známe. Bude můj asistent.

Jaký je váš plán přípravy?
Jednoduchý - z hráčů se bude čoudit, jako bych trénoval Montreal nebo Spartu. V tom nebude rozdíl.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze