Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fasel: Bez nové haly přijdete o mistrovství

25 2001
P r a h a - Česká republika může přijít o pořádání hokejového mistrovství světa v roce 2003, pokud nebude v Praze postavena nová víceúčelová hala. Na nedělní tiskové konferenci to prohlásil předseda Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel. "Ano, to opravdu vážně hrozí," uvedl Fasel. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout na květnovém kongresu federace v německém Hannoveru. "Jsou i jiné země, které by rády šampionát převzaly. Hlavně Lotyšsko," dodal předseda.

Šéf IIHF několikrát během svého vystoupení zdůraznil, že nová hala je podmínkou. Odmítl i navrženou možnost rekonstrukce pražské sportovní haly nebo konání mistrovství v jiných českých městech. "To prostě nemůžeme akceptovat. Nehledejte žádné nouzové řešení, to by k ničemu nevedlo," vyzval šéf funkcionáře.

Předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut stále věří, že se i přes velké průtahy začne moderní komplex stavět. "Možná už jsem opravdu jediný, kdo v to doufá. Ale i při dnešním obědě jsem panu Faselovi slíbil, že bude," uvedl Gut. Stavbu haly zatím hatí nepřehledné jednání ohledně vlastnických vztahů pozemků na Hagiboru. "Zbývá jediné. Představitelé Bohemians mají dát písemný souhlas k tomu, aby se mohlo zahájit územní řízení," řekl Gut. "To by mělo být do začátku dubna. 

Fasel se snažil několikrát zdůraznit, že nová hala je potřebná nejen pro světový šampionát, ale i pro samotnou Prahu a Česko. "Mistrovství po třech týdnech skončí. Ale halu tady budete mít pořád. Vždyť u vás je spousta skvělých sportovců, nejenom hokejistů. A každému by se líbilo závodit před čtrnácti tisíci diváků," apeloval švýcarský zubní lékař. "Já prostě doufám, že tady moderní stánek bude." V tom ho ujistil i Gut, jenž už od šampionátu v Rusku nemyslí na nic jiného. "Usínám a probouzím se s halou..."

Pokud se Česko do květnového zasedání kongresu IIHF nezaručí, že halu postaví, země olympijských šampionů a obhájců titulu mistrů světa o pořádání mistrovství s největší pravděpodobností přijde. "A to byste si nezasloužili," přiznal Fasel. V úvahu podle šéfa federace připadá Lotyšsko, jenž slíbilo velkolepý projekt v Rize. O pořádání se zajímá i Kanada a Rakousko. "Ale já stejně věřím, že to bude tady v Praze. A v nové hale," dodal Fasel.

  

Autor:


ŠKODA AUTO a.s.
Specialista TSC - elektronika vozu

ŠKODA AUTO a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze