Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fasel byl s prohlídkou areny spokojen

26 2003
Praha - Tribuny se strmě zvedají k unikátní střeše, dole jako na dně obrovského kotle se už rýsuje ovál pro hokejové hřiště. V pražské hale pro světový šampionát probíhají už jen úpravy interiéru. "Máte být na co hrdí," řekl předseda hokejové federace René Fasel během své inspekce ve vysočanské areně.

Hokejová generalita zavítala do pražských Vysočan. Víc než dvacet členů výkonného výboru mezinárodní hokejové federace IIHF si bylo prohlédnout stavbu hokejové haly pro světový šampionát. Ten se bude konat v Praze a Ostravě na jaře příštího roku.

PŔÍLOHA iDNES - pět měsíců do začátku MS: reprezentace, vše o halách, rozlosování, anketa...

Šéf světového hokeje René Fasel si přímo v útrobách rozestavěné haly připil na zdar šampionátu s předsedou českého hokejového svazu Karlem Gutem a ostatními členy delegace. A v závěru nakrojil veliký dort ve tvaru ledové plochy.

"Teď, když vidím, jak se tu pracuje čtyřiadvacet hodin denně, jsem přesvědčen, že se všechno stihne v dohodnutých termínech," prohlásil.

Podobně hovořil i Jan-Ake Edvinsson, generální sekretář IIHF. Ten se již dříve vsadil s Alešem Hušákem, šéfem firmy Sazka, která halu financuje. Ve hře je karton vzácného červeného vína: pokud nebude dodržen harmonogram stavby a 28. února 2004 nebude hala kompletně připravená k otevření, vyhraje ho Edvinsson, když se všechno stihne, dostane vzácnou bedničku Hušák.

"I když věřím, že bych si mohl pochutnat na velmi dobrém víně, rád sázku prohraju," usmál se Edvinsson. "Ještě radši bych ale byl, kdyby se všechno posunulo třeba jenom o týden. Mistrovství by to neohrozilo a já bych si přitom v klidu mohl vychutnat výhru ve svém skyboxu," uvedl.

Právě model skyboxu, tedy jakéhosi salonku s barem, velkou obrazovkou i sociálním zařízením pro sponzory a V.I.P., si včera členové IIHF také prohlíželi. Roční pronájem jednoho "hokejového obýváku" bude stát víc než 2,5 milionu korun a už nyní je o ně velký zájem.

Oproti standardnímu typu z NHL nebo nejmodernějších evropských hal budou skyboxy vybaveny i vpravdě českou specialitou. "Kromě vodovodu tam bude i pivovod. Staropramen se bude rozvádět centrálně po celé hale," uvedl šéf Sazky, která stavbu financuje. A vyčaroval tím úsměv na tváři jinak poněkud komisního Fasela.

"Praha i celá republika může být na takovou arenu hrdá. Místo obviňování některých lidí byste měli být pyšní na to, co se dokázalo vybudovat," dotkl se i Hušákovy minulosti spojené podle některých pramenů s StB. "S tím nemám nejmenší problém," prohlásil Fasel již dříve v rozhovoru se čtenáři iDNES.

Celá prohlídka dopadla dobře, zřejmě nikdo z delegace IIHF nepochybuje o tom, že hala bude pro šampionát připravena. A podle všeho bude brzy podepsána i smlouva mezi Sazkou a hokejovým svazem o pronájmu haly.

"Stojí to už jen na věcech typu kolik bude na kterém patře záchodových mís a podobně," tvrdí Kusý. "Už dávno jsme dohodnutí a podle předběžných propočtů skončí mistrovství světa pro svaz ziskem. Možná až několika desítek milionů."
Kusý:  hokejový šampionát neprodělá - čtěte ZDE

René Fasel při inspekční cestě na stavbě Sazka arény.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze