Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fasel: Outsideři na MS nejsou přítěží

9 2003
Helsinky - Do debaty o tom, zda je pro MS hokejistů únosná účast šestnácti týmů, se rázně vložil předseda Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel. agenturu Reuters uvedl, že nevidí důvod, proč by měl vyslyšet hokejové velmoci a omezit pole účastníků jen na země, které patří trvale ke špičce. "Mohli bychom hrát každý rok jen s osmi týmy, ale pomůže to zvýšit úroveň sportu i v hokejově slabších zemích? Ne. Takový systém by nikdy neumožnil zemím jako Dánsko, aby porovnaly své umění s ostatními ze světové špičky," citovala agentura šéfa hokejové federace.

Hráči z hokejově vyspělých zemí si stěžují, že je šampionát uměle natahován, a argumentují tím, že jejich zápasy proti outsiderům nejsou ani divácky atraktivní. Fasel je ale přesvědčený, že je to pro dobro hokeje.

Právě Dánsko si však vysloužilo Faselův obdiv. Reprezentace nejmenší ze skandinávských zemí šokovala hned ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa, v němž porazila Spojené státy. Ty si naopak Fasel vzal na paškál za to, jak se k šampionátu postavily. Američané slepili reprezentaci z vysloužilců z německé a švýcarské ligy a málem vypadli z elitní skupiny.

"Dánsko je příkladem toho, jak se může hokej vyvíjet v zemích, které patří k outsiderům," nechal se slyšet Fasel.

Autoři: ,


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze