Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fasel se přijel přesvědčit o bezpečnosti haly

18 2004
Praha - Předseda Mezinárodní hokejové federace René Fasel se ve čtvrtek přijel do Prahy osobně přesvědčit o tom, jaká bezpečnostní opatření budou chránit Sazka Arenu, která na přelomu dubna a května pohostí mistrovství světa. K několikahodinové mimořádné návštěvě jej mimo kromě jiného přiměly nedávné teroristické útoky v Madridu.

"Dohodli jsme se na tom při jednom z mnoha telefonických rozhovorů s panem Hušákem. Jsem si ale vědom, že organizační výbor se plně otázkám bezpečnosti věnoval a jako všude neponechal nic náhodě," uvedl Fasel v prostorách nové haly.

I další informace, které v Praze dostal, jej podle jeho slov uspokojily. "Tomuto problému byla věnována dostatečná pozornost a návštěvníci i hráči mohou být bez obav," řekl šéf mezinárodního hokeje.

Podle generálního ředitele loterijní společnosti Sazka Aleše Hušáka se přitom ani po teroristických útocích ve Španělsku bezpečnostní podmínky nezpřísnily. "Už od začátku byly nastaveny tvrdě, za což jsme byli často kritizováni. Teď se ukazuje, že jsme měli pravdu," podotkl Hušák, který společně s Faselem a předsedou Českého svazu ledního hokeje Karlem Gutem navštívili i náměstka policejního prezidenta.

Díky své návštěvě si mohl Fasel prohlédnout i finišující práce v hale, která by měla být v nejbližších dnech zkolaudována a 23. března ji čeká první větší akce – koncerty skupiny Olympic a představitelů muzikálu Rebelové.

"Jsem stoprocentně přesvědčen, že tato hala bude nejkrásnější v Evropě a ani v zámoří se nenajde moc těch, které by se s ní daly srovnat," opakovaně pochválil pražskou stavbu Fasel, který vysočanskou halu označil za jeden z budoucích symbolů České republiky.

Předseda Mezinárodní hokejové federace René Fasel (vpravo) si spolu s předsedou ČSLH Karlem Gutem (uprostřed) a šéfem Sazky Alešem Hušákem prohlédli víceúčelovou halu Sazka.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze