Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fauly nefilmuju, dušuje se centr Marek

15 2003
Pardubice - Hokejový centr Jan Marek se vrací do reprezentace. Na listopadový Karjala Cup jej kouč Slavomír Lener nevzal a nepřímo jej označil za hráče, jenž přifilmovává zákroky. "Hodně mě to mrzelo. Nehraju tak, ale co si pomůžu. Už se to o mě napsalo," krčí rameny útočník Sparty a druhý muž kanadského bodování hokejové extraligy.

Slavomír Lener jej v souvislosti s filmováním faulů přímo nejmenoval, ale dosadit si jeho jméno bylo snadnou tajenkou. "S panem Lenerem jsem se o tom pak nebavil. Mluvili jsme spolu snad minutku a o tomto nepadlo ani slovo," řekl Marek.

Ví, že bude mít těžké, aby se zbavil nálepky hráče, který se kácí k ledu při sebemenším kontaktu s protihráčem. "Pěkně mě to štve. V extralize jsem viděl tolik nafilmovaných pádů a padlo to právě na mě. Tuto sezonu je na mě hodně faulů. Pomalu každý zápas jsem rozpáraný," kroutí hlavou Marek.

I proto je skoro s podivem, že se mu vyhnuly zdravotní problémy, které celý podzim sužují hráče Sparty. "Ale taky na mě došlo," povzdechl si tvořivý centr. "Poslední čtyři zápasy jsem hrál s naraženými žebry a pod injekcemi."

Nenapadlo ho však, že by se z pro hokejisty nepříliš populárního turnaje omluvil. "Každý zápas i trénink s reprezentací pro mě hodně znamená. Ale vždyť já ani nevím, jaké se mnou má trenér úmysly a jestli nejsem v týmu jenom pro zápas s Kanadou," krčí rameny.

Věří ale, že do Moskvy odcestuje. "Byl sem tam loni a mám na turnaj pěkné vzpomínky. Byla to moje premiérová akce na Euro Hockey Tour, dal jsem tam první reprezentační gól a navíc jsme Baltiku vyhráli," zasní se třiadvacetiletý centr.

V ruské metropoli se mu líbilo. "Když bylo volno, tak jsme se jeli podívat do GUMu, toho jejich největšího obchoďáku, a byli jsme na Rudém náměstí. Ale v Mauzoleu jsme nebyli, měli zavřeno," usmál se.

O bezpečnost v souvislosti s nedávným teroristickým útokem v Moskvě obavu nemá. "Samozřejmě mě to nemůže nechat lhostejným. Člověk to vidí ve zprávách a řekne si: Vždyť já tam jedu! Ale myslím, že o nás bude dobře postaráno a budeme všude jezdit autobusem, navíc budeme mít ochranku."

Předvánoční plány mu reprezentační akce nijak nenaruší. "Všechno rád dělám s předstihem, takže všechny dárky už mám nakoupené," pochlubil se Marek. Do Pardubic vyrazil z Prahy sám, sparťanský spoluhráč Martin Chabada si stěžuje na bolavá záda a k týmu se má připojit ve středu.

"Přivezla mě přítelkyně, aspoň jsem nemusel řídit. Cestou sněžilo," dodal Marek.Najdete na iDNES.czmobilní verze