Favorité v Českém poháru nezaváhali

5 2003
Praha - Ani hattrick Josefa Straky nepomohl Plzni k bodům v prvním dnu druhé fáze Českého hokejového poháru. Jeho tým nakonec prohrál s obhájcem trofeje Litvínovem 4:5, když vítězný gól dal v poslední minutě Zdeněk Skořepa. Čtvrtý ročník poháru již v pondělí zahájila čtveřice extraligových týmů dvěma předhrávkami, ale první oficiální hrací den byl na programu až nyní.

Proti favoritům se nedařilo prvoligovým celkům. Chomutov prohrál v Českých Budějovicích 2:5, Prostějov na ledě Znojma 1:7, Dukla Jihlava nestačila na Pardubice (1:5) a Zlín porazil Opavu 3:0. Ve skupině D poté prohrál Vsetín s Třincem 3:5.

Vzhledem k nabitému programu přípravy pokračuje pohár i v následujících dnech tohoto týdne. Ve středu se představí pražská Sparta v Kladně a druhý pražský celek, mistrovská Slavia, zavítá do Liberce.

Výsledky:
Skupina A:
České Budějovice - Chomutov 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Branky: 27. Babka, 38. Hřebejk, 46. Rob, 51. Turek, 60. Květoň - 8. Gergel, 9. Jeslínek. Rozhodčí: Šindler - Český, Havlín. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 600.
Litvínov - Plzeň 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky: 20. a 52. Kubinčák, 8. Gombár, 40. Kacíř, 60. Skořepa - 35., 36. a 44. J. Straka, 5. Hurtaj. Rozhodčí: Florián - Vitík, Štich. Vyloučení: 11:11, navíc Hranáč a Skořepa (oba Litv.) 10. minut. Využití: 4:2. Diváci: 700.

Skupina C:
JME Znojemští orli - Prostějov 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Pardavý (Benák, Rataj), 18. Rataj (Benák, Pardavý), 18. Barus (Hradecký), 24. Rataj (Pucher), 32. Barus (Mareš), 43. Plášek (Barus, Mareš), 50. Uram (Mikulík) - 56. Světlík (Přikryl). Rozhodčí: Haškovec - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1500.

Dukla Jihlava - ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 50. Sklenička (Hlouch, Bakus) - 36. Mudroch (Blažek), 38. Lubina (M. Sýkora, Blažek), 40. Lubina (Blažek), 43. Razingar (D. Pospíšil), 48. Blažek (Lubina). Rozhodčí: Kolísek - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:3. Diváků: 900.

Skupina D:
Vsetín - Oceláři Třinec 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Dubec (Stantien), 36. Štraub (Hudec, Demel), 47. Dubec (Stantien) - 1. Daneček (Vítek), 34. Zbořil (Meluzín), 46. Vítek (Daneček), 47. Zbořil (Meluzín, Bordowski), 49. Vítek (Podstavek, Daneček). Rozhodčí: Smeták - Novotný, Šimůnek. Vyloučení: 8:8, navíc Frolo (Vsetín) a F. Štefanka (Třinec) 5 minut + do konce utkání. Diváci: 1000.

Hamé Zlín - Slezan Opava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Jenáček, 32. Barinka (Mokrejš), 51. Jenáček (D. Nosek, Zubíček). Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 3:6. Diváci: 1150.