Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Favority jsou Finové, ale domácím se nedaří

23 2003
Sázkové kanceláře favorizují před začátkem světového šampionátu domácí výběr. Finští hokejisté, trenéři a především fanoušci nepochybují, že v domácím prostředí získají zlaté medaile. Proti jejich optimismu však stojí výsledky předchozích mistrovství, na nich se pořadatelským zemím příliš nedařilo. Od zániku Sovětského svazu hostily šampionát evropské hokejové velmoci šestkrát, ale z vítězství na domácím ledě se neradovaly nikdy.

Z Helsinek si titul mistrů světa odvezli v roce 1991 Švédové a o šest let později Kanaďané.

Finové naopak vybojovali zlato ve Stockholmu v roce 1995.

Šampionát v Petrohradu před třemi roky vyhráli čeští hokejisté, těm se nedařilo na začátku devadesátých let v Praze.

Ani Švédové se loni v domácím prostředí z celkového vítězství neradovali, pro necennější kov si přijeli Slováci.

Navíc Američané mají ještě v živé paměti neúspěch z Olympijských her v Salt Lake City, kdy vítězství oslavovali Kanaďané.

Podle bookmakerů Tipsportu to budou právě Finové, kteří ukončí trápení pořadatelských zemí. Na výhru domácích hokejistů vypsala největší česká sázková kancelář kurz 3,5:1. Spolufavority jsou se shodným kurzem 4,5:1 týmy Ruska a Česka.

O něco méně Tipsport věří Švédům a Kanaďanům, na které se přijímají sázky v poměru 5,5:1. Na úřadující mistry světa ze Slovenska se sází v kurzu 8:1, další týmy mají šanci získat světový primát jen teoretickou. Spojené státy se nabízí v kurzu 22:1, Švýcarsko má šance 50:1. Německo uzavírá okruh možných kandidátů na titul kurzem 99:1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze