Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fetisov je žalován kvůli odmítání otcovství

19 2001
Moskva - Slavný hokejista Vjačeslav Fetisov má prý v Rusku nemanželskou dceru, jejíž matka se snaží u soudu dokázat, že právě on je její otec. Podle týdeníku Megapolis-Express bylo dítě počato v Leningradě (nyní Petrohrad) před jedenácti lety. Hvězda ruského a zámořského hokeje to však popírá.

Petrohradská zpěvačka Ljubov Isajevová tvrdí, že se s Fetisovem seznámila v roce 1983 v hotelu. Podle jejích slov hokejistu potkala v hale a "byla to láska na první pohled". Setkávala se prý s nim každé dva měsíce ve svém bytě i v hotelích. Dítě podle jejích slov bylo počato v Petrohradě, když tam Fetisov byl na soustředění.

Isajevová tvrdí, že Fetisov o narození dcery Maši věděl a sliboval, že jí bude pomáhat a dokonce koupí pro obě byt v Moskvě. Poprvé prý dceru viděl, když jí bylo pět let. Pak se ale oženil a odjel do USA s novou manželkou. Tam se mu narodila dcera Nasťa. Zpěvačka se s ním naposledy sešla v roce 1999 a když zjistila, že jí nechce materiálně pomáhat, zažalovala jej u moskevského soudu.

Podle hokejistova advokáta Alexandra Dubrovinského neexistuje žádný důkaz, který by potvrzoval styky mezi Isajevovou a Fetisovem. Sám hokejista sice nepopřel, že ženu zná a že jí materiálně pomáhal, avšak to prý neznamená, že je otcem její dcery.

"Slava je hrdina Ruska, člověk, který pomáhal všem. Zná jej půlka země, i prezident jej zná osobně. Copak to znamená, že se všemi má děti?" řekl Dubrovinskij týdeníku. Podle něj skandál mohli vyprovokovat Fetisovovi soupeři. Zrovna v době, kdy vypukl, se volil hlavní trenér ruské sborné a Fetisov byl jedním z kandidátů.

Dubrovinskij nevyloučil, že Fetisov podstoupí genetický test, pokud žalobkyně bude trvat na přiznání otcovství. Jde o první případ, kdy je ruská sportovní hvězda žalována kvůli údajnému otcovství.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze