Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fetisov mohl trénovat Rusko, odmítl

27 2004
Moskva - Kdo nahradí Viktora Tichonova na střídačce ruské hokejové reprezentace? To zatím stále není jisté. Vhodný kandidát, který by měl vést tým na Světovém poháru, se stále hledá. Šéf hokejového svazu Alexander Stěblin se obrátil i na ruského ministra sportu, legendárního obránce Vjačeslava Fetisova. Ten ale nabídku odmítl.

Někdejší skvělý obránce, vítěz olympijských her, Stanleyova poháru mnohanásobný mistr světa, který vedl Sbornou na olympiádě v Salt Lake City, se jevil jako vhodný kandidát. U zámořských hráčů, kteří odmítli hrát pod Tichonovem, se těší velkému respektu.

Ale šéf ruského svazu nepochodil s nabídkou nepochodil. "Řekl mi: Slávo, ty jediný nám teď můžeš pomoci. Vezmi sbornou do svých rukou," tlumočil Fetisov pro list Sovětskij sport Stěblinův apel. "Odvětil jsem mu, že mám dost své práce," uvedl.

Ruská strana si kvůli neobsazenému trenérskému postu vyžádala od pořadatelů Světového poháru výjimku a šestadvacetičlennou soupisku má právo nahlásit až v pondělí 31. května, s téměř týdenním zpožděním oproti původnímu termínu.

Podle Fetisova se prý Stěblin, který by měl být současně také generálním manažerem týmu, dostal do úzkých a neví, jak z problémů vybřednout.

"Nemá představu, jak z toho ven a tahle nenormální nezdravá situace se pochopitelně odráží i na trenérech, hráčích a ostatních členech realizačního týmu. Nikdo neví, co vlastně bude, kdo se má vlastně na Světový pohár připravovat. Jak to vůbec mohl dopustit," dodal zlostně na Stěblinovu adresu.

Legendární zadák se domnívá, že i s výhledem na olympijské hry 2006 v Turíně by nejlepším řešením bylo nabídnout trenérskou práci jednomu z dvojice Vladimír Jurzinov, Valerij Bělousov. Oba jsou asistenty současného kouče Viktora Tichonova, pod jehož vedením na Světovém poháru odmítli hrát hokejisté působící v zámořské NHL.

Bělousov však už ruskému deníku potvrdil, že on na střídačce nebude. „Jsem právě na dovolené ve Švýcarsku a zatím mě nikdo v souvislosti s vedením sborné nekontaktoval. Ale ve štábu nebudu, to už je rozhodnuto," sdělil hlavní trenér Avangardu Omsk. "Navíc prezident našeho klubu chce, abych se věnoval svým povinnostem v Omsku," dodal Bělousov.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze