Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fiala: Hlavní je úspěch týmu

7 2003
Jihlava - Už pod vedením kompletní trenérského dua se od pondělního dopoledne připravují na další ročník první ligy hokejisté Jihlavy. Petra Vlka nakonec na trenérském postu doplnil Petr Fiala, v uplynulém ročníku kouč prvoligového Berouna a poté druholigového Mostu. "Možnosti působit v Jihlavě jsem se ani v nejmenším nebránil. I když je v první lize, má stále zvuk, a patří k vyhlášeným baštám hokeje," prohlásil Fiala, jenž podepsal s Duklou jednoletou smlouvu s roční opcí.

Žhavým kandidátem na uvolněné místo po Jiřím Režnarovi, jenž zamířil do Vsetína, byl dlouho Stanislav Barda. Nakonec se však Jihlava nečekaně dohodla s Fialou. "Byli jsme ve spojení s Petrem Vlkem, se kterým chodím v Praze do školy. Když se na mě potom Dukla obrátila s nabídkou, jednání byla velice rychlá," prozradil třiačtyřicetiletý kouč.

S Vlkem by měli vytvořit naprosto rovnocennou dvojici. "V tréninkovém procesu musí být práce obou stejná, ať jsou rovnocenní nebo ne. Všechno ostatní, třeba způsob koučinku, bude záležet na naší domluvě. Máme na to spoustu času, ale důležitější, že spolu dokážeme hovořit. A hlavně musíme dělat všechno ve prospěch mužstva," uvedl Fiala.

Trenérské angažmá v Jihlavě s sebou přináší velký tlak. Znovu se očekává, že Dukla bude bojovat o návrat do extraligy, čehož si je nový kouč vědom. "Nemluví se o tom, že musíme za každou cenu vyhrát první ligu a postoupit do baráže, ale každopádně se předpokládá, že budeme stejně jako v předcházející sezoně hrát nahoře. Vše směřuje k tomu, abychom se pohybovali mezi čtyřmi nejlepšími."

Vloni vyznávala Dukla útočnější pojetí, než bývalo zvykem, a jinak by tomu nemělo být ani v nejbližší budoucnosti. "Hlavně záleží na tom, aby naše hra byla efektivní. V případě, že nebudeme dělat body, musí se na to reagovat a herní styl trošku předělat. Ale hráčský kádr je tady poměrně silný, takže by se na tom nic měnit nemělo," podotkl Fiala.

Většinu nových svěřenců už zná ze svého působení v Berouně. "Sledovali jsme videokazety se zápasy příštích soupeřů, tedy i Jihlavy. Jen bez přileb hráče moc nepoznávám, to si zatím musím zvyknout, kdo je kdo," vtipkoval trenér Dukly.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze