Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fikrt si bude dál s Kadaní volat

17 2003
Chomutov - Když debutoval za Kadaň, nastoupil proti Písku. Hokejového brankáře Michala Fikrta čeká po třech měsících další premiéra a znova proti stejnému soupeři. Chomutov, jeho nový klub, se totiž ve středu v první lize vydá právě do Písku. „Nevím, jestli budu chytat, to je věc trenérů. Když mě ale brali, měl bych asi nastoupit,“ míní. S černou maskou, ozdobenou o nakreslenou lebku, včera u lídra prvně trénovat.

Loni jste chytal za Ústí, v létě jste byl v Litvínově, Mostě, Třinci, šel do Kadaně a nyní jste v Chomutově. Netočí se vám z toho hlava?
Teď už ne, změna přišla po čtyřech měsících. Jsem v pohodě, ne jako když jsem vystřídal během tří neděl tři kluby. V Chomutově mě přijali dobře, sice jsem s nikým nehrál, ale víc jak polovinu kluků znám ze vzájemných zápasů.

Tušil jste, že si vás Chomutov vyžádá z Litvínova, kterému patříte?
Něco se říkalo hned poté, co odešel Jarina. A teď poslední týden. Věděl jsem, že nic nezmůžu, tak jsem tomu nechal volný průběh. V Kadani jsem byl spokojený, svůj odchod jsem netoužil nějak urychlovat.

Cítíte velkou odpovědnost?
Ta byla i v Kadani, abychom nehráli o záchranu. Chomutov chce play-off, motivace je stejná.

Už jste si našel v rozpisu, kdy vás čeká derby proti Kadani?
V pondělí kluci rozlosování přinesli, viděl jsem, že se hraje 7. ledna. Ale četl jsem to ještě jako hráč Kadaně v její kabině. Nebude příjemné chytat proti kamarádům a klubu, který mi dával šanci. S Kadaní budu dál v kontaktu. S brankářem Hynkem jsme si řekli, že si budeme volat po každém zápase. S hráči a trenéry jsme si popřáli hodně štěstí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze