Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Pešán neudržel nervy, konflikt s divákem řešil pěstmi

Filip Pešán | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

4 2015
Cenné tři body získali šumperští hokejisté ve 40. kole první ligy. Na svém ledě porazili soka z Benátek 2:1. Po skončení zápasu se hostující trenér Filip Pešán dostal do fyzického konfliktu s jedním z diváků.

Po závěrečném hvizdu se trenér Pešán vydal na led za rozhodčími, což se nelíbilo domácímu publiku a reagovalo pískotem. Na záběrech šumperské televize LifeTV.cz je následně vidět (čas 2:32:20), jak si trenér Pešán při odchodu z ledové plochy vyměňuje názory s jedním z diváků.

Vzápětí kouč otevře branku, muže v červené bundě chytne pod krkem a několikrát udeří pěstí, než je stihnou přihlížející odtrhnout.

„V pondělí budeme s vedením klubu na základě rozboru videa řešit, jak budeme při řešení tohoto incidentu dál postupovat,“ uvedl tiskový mluvčí šumperského klubu Jaroslav Svoboda.

Pešán: Plivl na mě, tak jsem si to s ním šel vyřídit

Znepokojeně okomentoval výkon hlavního rozhodčího a kráčel ze šumperského ledu. Před trenérem benáteckých hokejistů Filipem Pešánem se otevřel východ směrem k hostující kabině, když vtom kouč udělal nečekaný manévr.

Jak dokládá videozáznam šumperské televize LifeTV.cz, Pešán otevřel branku, která ho dělila od diváckých míst a vrhl se na fanouška stojícího poblíž. Muže v červené bundě nejprve chytil pod krkem, pak se ho několikrát pokusil udeřit do hlavy.


Trenére, můžete popsat incident? Proč k němu došlo?
Při průchodu ven na mě ten fanoušek plivnul přes síť, tak jsem si to s¬ním šel vyřídit, aby to nedělal.

Nebyla to poněkud nepřiměřená reakce?
Já si nemyslím, že bych tam dělal nějaký velký tyátr. Když na mě někdo přes mříž plivne, tak nemůže čekat, že se usměju a půjdu dál. Musí čekat reakci. Bylo to vyřízení chlapa s chlapem, se zápasem to nesouviselo.

Ale utkání bylo hodně vyhrocené, že?
Emoce vzplály. Hlavní rozhodčí dle mého názoru neřídil utkání rovným způsobem a odmítl se se mnou bavit. Když mi nechtěl vysvětlit některé věci, nechal jsem plynout zápas a šel jsem za ním po utkání. Byl jsem u něj vteřinu a jen jsem mu jednou krátkou větou řekl, co si o tom myslím. Tím pro mě zápas skončil a to, co následovalo potom, s ním nemělo nic společného. Možná s emocemi, to jsem schopný připustit. Ale nic světoborného se nestalo.

Podepsalo se na průběhu, že se potkali sousedi v tabulce, kterým jde o předkolo play-off?
To určitě ne. Jestli skončíme devátí a Šumperk desátý, nebo obráceně, to není klíčové. Oba týmy budou spokojené, že se dostaly do desítky. Myslím, že to s průběhem zápasu nemělo nic společného. Šel bych říct rozhodčímu svůj názor, i kdybychom vyhráli 2:1 my.Najdete na iDNES.czmobilní verze