Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Loňská zkušenost v Havlíčkově Brodu zabrala, jihlavský Seman zase válí

David Kämpf (vlevo) z Chomutova padá pod nohy Filipa Semana z Jihlavy. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

21 2015
Hned dva velmi dobré důvody k úsměvům a spokojenosti má momentálně jihlavský hokejový útočník Filip Seman.

Rodák z Havířova, který minulou neděli oslavil třicáté narozeniny, totiž obléká barvy aktuálně vedoucího celku tabulky WSM Ligy. A navíc je i jeho nejproduktivnějším hráčem.

„Ano, cítím se dobře. Celý tým teď parádně šlape, což se vždycky projeví i na bodech jednotlivců,“ vysvětluje Seman, který má před dnešním dalším soutěžním kolem na kontě 21 bodů za 10 gólů a 11 asistencí. Loni se přitom v Jihlavě docela dlouho trápil. I proto ho také vedení klubu týden před Vánocemi poslalo v rámci výměny na měsíční hostování do tehdy ještě prvoligového Havlíčkova Brodu.

„Zpětně za to teď musím poděkovat, protože to pro mě byla velmi dobrá zkušenost. Přišel jsem sice do posledního týmu tabulky, ale po psychické stránce mi to moc pomohlo,“ vrací se Seman do loňského prosince.

„Když jsem pak znovu nastoupil za Duklu, už jsem se cítil mnohem lépe. Hlava je v hokeji hodně důležitá. Play-off mi vyšlo a nakonec se povedlo převést to všechno i do nové sezony,“ pochvaluje si.

Jen jednoho momentu na celé tehdejší výměně litoval – toho, že na vlastní kůži nemohl zažít domácí zápas s Českými Budějovicemi, na který dorazilo do Jihlavy 3. ledna přes dva tisíce fanoušků jihočeského týmu.

Atmosféru téměř stoprocentně zaplněného hlediště Horáckého zimního stadionu zná tedy zatím jen z vyprávění.

„A taky jsem z toho zápasu viděl pár sestřihů, takže jsem si to nakonec dovedl představit poměrně dobře,“ ujišťuje.

Už dnes však může přidat i svoji osobní zkušenost. Do krajského města Vysočiny se totiž znovu chystá početná skupina příznivců Motoru, takže o mimořádnou kulisu bude určitě opět postaráno.

„Je jen velká škoda, že hodně lidí chodí tady v Jihlavě pouze na ty lepší soupeře. Přitom my bychom byli moc rádi, kdyby se naše aktuální pozice v tabulce projevila na zvýšené návštěvnosti i na dalších zápasech,“ přidává přání.

A co by podle něj mělo dnes večer na Jihočechy platit? „Podle mě bude celý zápas hodně o bojovnosti. A samozřejmě i o štěstí. Když se tohle podaří skloubit, tak věřím, že uspějeme,“ zamýšlí se Seman.

V zatím posledním vzájemném duelu však slavily vítězství České Budějovice, které Duklu porazily 4:1. A v minulém kole doma vyprovodily divokým výsledkem 9:7 i Kladno. „Snad se v tom utkání vystříleli a dnes už jim to tak nepůjde,“ doufá jihlavský útočník.

To Dukla se ve stejném kole držela střelecky zpátky. Předposlednímu Mostu dala jenom dva góly a vyhrála po boji 2:0. „Kéž by to bylo tak, že jsme si něco schovali na sobotu,“ přeje si Seman.

Najdete na iDNES.czmobilní verze