Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Filip vyměnil Anglii za ligu ve Francii

28 2004
Hradec Králové - Ještě dva týdny potrénuje s hokejisty Hradce a pak se Martin Filip vydá vstříc dalšímu pro českého hráče ne příliš obvyklému angažmá. Loni si zahrál za Basingstoke, tým nejvyšší britské ligy, letos zase zkusí v mužstvu Brianconu kvality nejvyšší francouzské soutěže. „Klub mě oslovil už v dubnu, dohodli jsme se na jednu sezonu,“ uvedl zkušený odchovanec hradeckého hokeje.

Ve Francii ho čeká klub, který se bude snažit dostat do play-off, alpské prostředí na pomezí Francie, Švýcarska a Itálie a také dva Češi, se kterými Filip v minulosti hrával - hradecký odchovanec Michal Divíšek a Tomáš Krásný, s nímž se sešel v Opavě.

„Briancon se loni těsně nedostal do play-off, letos tam určitě nechce chybět,“ popsal plány svého nového zaměstnavatele.

O francouzské nejvyšší soutěži má Filip zatím jen kusé informace, podle nich ale musí počítat s poměrně solidní úrovní hokeje.

„Mluvil jsem s hradeckým hokejistou Dušanem Froschem, který se během svého angažmá v Německu jezdil do Francie dívat a prý byl hodně překvapen,“ vypravuje Filip.

Ten už druhý rok bude trávit mimo český hokej, přestože připouští, že o návratu přemýšlel: „Francouzi mě ale oslovili už v dubnu a nakonec jsem se rozhodl jejich nabídku přijmout.“ Možná k tomu pomohla i zkušenost z Anglie.

Pro Čecha poněkud exotické angažmá totiž Filipa potěšilo. „Měl jsem z toho trochu strach, ale nakonec to pro mě byla špičková sezona,“ netají.

Hokej v Anglii sice hodně sází na Kanaďany a Američany, přesto se nepotvrdily Filipovy informace, že se tam hraje urputný hokej s množstvím šarvátek.

„Překvapila mě úroveň jednotlivých týmů, byla velmi vysoká,“ říká o zkušenosti z působení v týmu nováčka nejvyšší anglické soutěže.

Basingstoke sice nakonec o bod utekl postup do play-off, ale v klubu byli spokojeni. „Přihlásili se i do dalšího ročníku, sezona se jim zdála velmi dobrá,“ popisuje hokejista, který si v Anglii pochvaloval přístup k hokeji, „bylo to tam všechno více pro lidi, nejen honba za body a stanovenými cíli.“Najdete na iDNES.czmobilní verze