Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Filmy, četba, sport - tak odpočívají hokejisti

25 2003
Praha - Nejen hokejem budou živi čeští reprezentanti na nadcházejícím světovém šampionátu ve Finsku. Přijde čas, kdy je třeba zapomenout na soupeře, odložit na chvíli hokejku a brusle a osvěžit unavené tělo i mysl. Kupa časopisů, knihy, hudební disky a počítačové hry, ale také fotbalový míč, tenisové rakety či golfové hole už jednoduše patří k nezbytným rekvizitám. "Mám s sebou tenisovou raketu, ale první tři zápasy budu asi muset skrečovat. Kvůli zádům," omlouval se předem svým potencionálním protihráčům trenér Slavomír Lener.

Český kouč patří k vyhlášeným vyznavačům golfu a v týmu bude mít dostatek soupeřů. Na zeleném greenu jsou totiž jako doma především hráči
působící v zámoří, například obránce Jaroslav Špaček. "Ne, ne, já jedu na hokejové mistrovství světa," bránil se rozmělňování svých priorit zadák Columbusu. "A až bude volný den? Napište tam, že půjdu obdivovat krásy Helsink," doporučoval zvídavým novinářům. Pokud by však v průběhu turnaje nevzal alespoň jednou golfovou hůl do ruky, byl by to zázrak.

Jako by hráči a trenéři nezažívali dost velké nerváky na střídačce a na ledě; mezi jejich oblíbenou četbu patří detektivky. Konkrétně brankář Roman Málek si s sebou přibalil Slečnu Marpleovou od Agathy Christie, Lenerovi bude vypomáhat řešit spletitou tajenku Sherlock Holmes.

Oblíbenou kratochvílí a současně jistým spojením s domovem jsou videoprojekce klasických českých snímků, o kterou se starají kustodi Petr Bílek, Pavel Vlašic a Pavel Křížek. "Vezeme s sebou snad třicet filmů," prozradil Bílek. "Hlavně komedie a seriály. Homolkovi, Chalupáře, Vrchní, prchni! Wericha nebo
Jáchyme, hoď ho do stroje," vyjmenoval některé tituly.

Celá trojice masérů se také stará o pohodu v týmu množstvím vtípků a gagů. "Máme už připraveného i maskota mužstva, ale co, nebo kdo to je, ještě neprozradím," uculoval se Bílek. Hráčům ho chtějí představit až při dnešním prvním tréninku v dějišti šampionátu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze