Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Lva Ševc: Bylo by hezké slavit doma, ale nesmíme dělat chyby

Martin Ševc (55) a Justin Azevedo ze Lva Praha se radují z gólu proti Čeljabinsku. | foto: ČTK

25 2014
Český obránce Martin Ševc ze Lva Praha způsobil na konci čtvrtého finále KHL proti Magnitogorsku rozruch, když se srazil s kapitánem Mozjakinem a rozpoutal tím bitku. Kouč Keenan žádá pro Ševce dotatečné potrestání. "Evidentně Magnitogorsk potřebuje víc mluvit než hrát. Necháme je mluvit, my budeme v příštím zápase zase hrát hokej," řekl český bek.

Jak byste zhodnotil čtvretční zápas?
Řekl bych, že jsme udělali zbytečné chyby. Z těch pěti gólů jsme jim minimálně tři darovali. Bohužel jsou tak dobrý tým - hlavně ta první lajna - že to dokážou využít. Musíme se z toho do dalšího zápasu poučit a snažit se to eliminovat.

Nejsou to kuželky

Český obránce Martin Ševc ze Lva Praha se brání osočení kanadského kouče Mike Keenan, který požaduje pro Ševcce disciplinární trest.(více čtěte ZDE)

Jak je těžké první útok Magnitogorsku ubránit?
Samozřejmě jsou výborní, vidíme to celou sezonu a vidíme to i ve finále, kdy o jejich výhrách rozhodli oni. Víme, jak na ně hrát, ale musíme být precizní a nesmíme jim ty góly nabízet chybami.

Kdy se podle vás duel rozhodoval?
Byl to hlavně ten začátek třetí třetině. Před jejich gólem jsme měli spoustu času, byli jsme ve čtyřech za pukem, přesto nám dali ve dvou gól. Je to škoda, těmhle hráčům se nesmí dát ani kousek ledu zadarmo. My jsme jim ho dali.

V závěru vám nevyšly ani přesilovky. Byli jste v křeči, nervózní?
Já bych ani neřekl, že to byla křeč z nervozity. Jak je tady hodně diváků, tak je tady teplo a ten led se rychle kazí, je hrbolatý. Měli jsme to víc zjednodušit, házet to na bránu a jít tam. A nevymýšlet nějaké pěkné nahrávky.

Diváci zase posunuli rekord KHL v návštěvnosti. Co říkáte na to, co se teď kolem Lva děje?
Samozřejmě je to supr, jsme rádi. Snažíme se hrát co nejlepší hokej a trošku jim tu podívanou, za kterou si zaplatili, ukázat. Myslím, že se nabaží všeho.

Dá se ta atmosféra srovnat s Magnitogorskem?
Vůbec. Tam ani nevíme, že jsou tam diváci, kdyby neměli tleskátka. Tohle je regulérní fandění.

Co očekáváte od sobotního zápasu v Rusku?
Myslím, že nebudeme nic moc měnit. První zápas jsme tam byli úspěšní, druhý zápas byl takovou kopií toho čtvrtečního. Taky jsme se dopustili chyb a u dvou gólů nám tam přeskočil puk hokejku, to je i trochu smůla, i když se na to nechceme vymlouvat. Musíme se prostě vyvarovat chyb.

Je velká výza získat Gagarinův pohár v pondělí před vlastními fanoušky?
Výzva, výzva... Bylo by to hezké, ale my musíme jít zápas od zápasu a hlavně střídání od střídání, protože jak vidíte s tímhle soupeřem se nevyplácí moc myslet dopředu.Najdete na iDNES.czmobilní verze