Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finále sledovali Češi na Kypru i v Izraeli

14 2001
Praha - Nejen tři tituly hokejových mistrů v řadě jsou neobvyklým počinem, rekordního výsledku dosáhla i sledovanost stránek k MS 2001 na serveru iDNES. Během šestnácti dnů zaznamenal Ostrov hokeje 1 158 124 přístupů, což je více než při olympiádě v Sydney. Největší návštevnost byla ve čtvrtek 10. května, kdy hrála reprezentace čtvrtfinále se Slovenskem. To iDNES zaznamenal 205 573 shlédnutých stránek. Finálový zápas sledovali na internetu fanoušci nejen z Česka či evropských zemí, ale i Turkmenistánu, Kypru, Libononu, Austrálie nebo Izraele. "Sedíme v internetové kavárně na Ben-Jehuda Street a je nás tady deset Čechů a Slováků," hlásil v chatu diskutující s přezdívkou Marast.

Hokejový chat (čili diskusní fórum) byl během úvodních dvou třetin finálového zápasu docela mrtvý. Jen pár krajanů ze zahraničí se navzájem informovalo, kde se dá sledovat utkání on-line. Hokej totiž není globální hra a kromě několika tradičních států svět tolik nezajímá. "Sleduji to z Michiganu a jak to vypadá, tak se půjdu pořádně ožrat a v pondělí poslouchat kecy kámoše z Finska," nevěřil za stavu 0:2 Paro.

Pravý nápor přišel na začátku třetí třetiny a hlavně v prodloužení. "Kalifornie si zatím jaksi ani finále v hokeji nevšimla, zdá se. Pořád si budou myslet, že ta jejich NHL je pupek světa a přitom nemají ani medaili," napsal Lumo. Podobné zkušenosti ze svých zemí měli i ostatních diskutující. "V USA Today byla malá kolonka s výsledky Hockey World Championship úplně naspodku, pod ženskou bowlingovou ligou. Aspoň něco," posteskl si ze zámoří Paro.

"Tady v Belgii nikdo netuší, že se vůbec něco hraje," napsal Matěj42, kterému z Anglie přizvukoval Missippi: "Anglie si také ještě nevšimla, že je MS v hokeji, ale hlavně že přenášeli hloupý německý pohár."

Asi nejkurioznější podmínky ke sledování finálového zápasu po internetu měl Tkw v Turkmenistánu. "Je tady 45 stupňů a o ledě se nám jenom zdá," napsal do příspěvku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze