Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finále v Sazka aréně? Nejspíš ano

29 2004
Praha - Sen se mění ve skutečnost. Slavia jedná se Sazkou o tom, že finále hokejové extraligy se odehraje v Sazka aréně, od příští sezony domácím stánkem úřadujícího mistra. „Jednání ještě neskončila. Ze strany Slavie je snaha, aby se v Sazka aréně finále hrálo,“ řekl v pondělí odpoledne Ladislav Blažek, obchodní manažer klubu.

(Rozšířeno o vyjádření Vladimíra Růžičky a agentury BPA)

Spolu s koučem a generálním manažerem Vladimírem Růžičkou jednal v pondělí po poledni se zástupci Sazky. Ale rozhovory na nejvyšší úrovni odstartovaly už v neděli pozdě večer. Poté, co se Slavia probojovala do finále.

Blažek je optimistou, věří v úspěšný závěr jednání. Rozhodnout by se mohlo ještě v pondělí pozdě večer. Slavia by tak mohla domácí finálové zápasy odehrát v nejmodernější evropské hale, která byla v sobotu slavnostně otevřena.

Pro fanoušky je to pozitivní zpráva. Aréna s osmnácti tisícovou kapacitou by uspokojila zájem daleko většího počtu fanoušků, než hala v Edenu, do níž se našlape maximálně pět tisíc fanoušků. Finále se v Praze bude hrát poprvé v neděli 4. dubna. Boj o titul začne ve středu a ve čtvrtek zápasy ve Zlíně.

Představitelé Slavie nechtějí, aby si fanoušci museli při vstupu do Sazka arény sáhnout hluboko do peněženky. "Zatím můžu prezentovat jenom náš návrh. Záleží, jak se k němu postaví druhá strana. Ale chceme dostat do haly co největší počet diváků. Vstupenky na finále by měly stát zhruba dvě stě korun," tvrdí Blažek.

Pokud vše dopadne podle představ Slavie, mohly by být vstupenky na finále v prodeji už v pátek. "Chtěli bychom, aby byly v prodeji jak v terminálech Sazky, tak na Slavii v Edenu i u haly Sazka. Vše je ale ještě předmětem dalších dohod," upozornil Blažek.

Růžička: Není to tak jednoduché
Na pondělním tréninku hráčům oznámil, že Slavia možná bude hrát extraligové finále v Sazka aréně. Odpoledne se ale vyjadřoval zdrženlivěji. "Není to tak jednoduché. Je plno věcí, které se musejí vyřešit. To se týká třeba televizních přenosů. Agentura BPA má snad nějaké potíže se smlouvami," připustil opatrně Vladimír Růžička, trenér Slavie.

Věří ale, že jednání dopadnou zdárně. "Hokej si to zaslouží. I když není v hale všechno hotové, teď je hlavní problém, aby se to dotáhlo do konce. Byl bych zklamaný, kdyby se to nakonec nepovedlo," tvrdí.

Vladimír Růžička nemá obavu, že by bylo v hale málo diváků. "Věřím, že by přišlo víc než pět tisíc lidí. A nemám strach o to, že by se šli podívat jenom na halu." I proto se Slavia pokusí udržet vstupné na přijatelné úrovni. "Nechceme, aby lístky byly drahé a aby si na hokej našli cestu jenom bohatí lidé," dodal šéf Slavie.

BPA: Slavia musí zajistit přenosy
Podle Roberta záruby, komentátora České televize, by neměl být s přenosy problém. "Záleží ale na BPA, která nám má zajistit podmínky pro přenos. To znamená i v Sazka aréně," řekl.

Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva agentury BPA k tomu uvedla: "Slavia by musela zajistit, aby byly reklamy jako na stávajícím stadionu a aby bylo připojení pro televizi. Klub se k tomu zavázal smlouvou s BPA. Předpokládám ale, že když se v hale má konat mistrovství světa, tak by se neměly vyskytnout potíže."

"Samozřejmě ale mluvíme o něčem, co zatím není. Až se dohodnou Sazka a Slavia, můžeme mluvit o problémech, pokud nějaké nastanou," dodala. Pokud budou splněny všechny smluvní podmínky, finále v Sazka aréně agentura BPA jenom přivítá. "Byl by to posun v kvalitě a byli bychom poslední, kdo by se tomu chtěl bránit."

Sazka zatím komentuje jednání zdrženlivě
"V okamžiku, kdy dojde k dohodě, vydá Sazka okamžitě prohlášení," komentoval možnost, že by Slavia hrála v Sazka aréně finále Jan Vala, tiskový mluvčí společnosti Bestsport. "Zatím k tomu nemohu přidat žádný další komentář.

Podle jeho slov by ale aréna měla být připravena finále uspořádat. "Hala je na tom dobře. Probíhá úklid, kontrolují se zařízení a začalo se s osazováním mantinelů. Rozhodně by nepřipravenost haly neměla být důvodem, proč by nemohlo dojít k dohodě," tvrdí Vala.

Sazka aréna byla v sobotu slavnostně otevřena, nicméně ještě není připravena ledová plocha a vybaveny nejsou ani hráčské kabiny. "Máme na to týden, to by se mělo stihnout," věří mluvčí Bestsportu. "Původně jsme chtěli halu předat čtrnáctého dubna organizačnímu výboru mistrovství světa. Kdyby se v ní hrálo finále, předali bychom ji mírně zajetou," dodal s úsměvem Vala.

Autor:


Bodování

21

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

19

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

14

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

9

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 14 7 3 3 1 60:31 30
2. Kometa 14 8 2 2 2 54:34 30
3. Třinec 14 8 1 2 3 44:32 28
4. Hr. Králové 14 8 1 1 4 33:24 27
5. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
6. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
7. Ml. Boleslav 14 6 0 3 5 33:30 21
8. Chomutov 14 5 2 2 5 36:37 21
9. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
10. Zlín 14 4 3 1 6 35:38 19
11. Jihlava 14 4 1 2 7 34:41 16
12. Liberec 13 5 0 0 8 23:41 15
13. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
14. Litvínov 14 2 2 1 9 22:40 11

Najdete na iDNES.czmobilní verze