Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dobrá zpráva pro zadlužené Ústí: akcionáři sezonu finančně pokryjí

Střídačka hokejového Ústí nad Labem. | foto: Karel Pešek, MAFRA

15 2014
Katastrofické scénáře se nenaplnily, zadlužený ústecký hokej po dnech nejistoty dostal naději. O budoucnosti prvoligových Lvů jednali v úterý do noci akcionáři a představenstvo klubu.

"Akcionáři se ve čtyřech bodech rozhodli, jak situaci vyřešit. Pro mě jako pro manažera je nejdůležitější bod číslo 1, že se zavázali zajistit průběh sezony finančně," uvedl manažer klubu Vladimír Evan. "Můžu tak hráčům oznámit, že se nemusí bát o své mzdy. A ty další body? To je otázka na někoho z akcionářů. Ale mají hlavu a patu."

Fanoušci dokonce spekulovali, že nejkrajnější variantou je dohrát soutěž jen s juniory. "Dementoval bych to. Předjímal bych něco, co vůbec nenastalo. Ani o konci klubu jsme neuvažovali, to by musel nastat jeho úplný kolaps. Zájem na tom, aby se tady hokej hrál, má i magistrát. I na městě jsme jednali a o rozhodnutí akcionářů ho budu informovat."

V sezoně 2007/08 působili Ústečtí Lvi v extralize, ale sestoupili. Marné pokusy o návrat je finančně vysílily. Klub bojuje se starými dluhy, ale opožďoval se i ve výplatách v letošní sezoně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze