Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finové přijedou se šesti krajánky

26 2003
Helsinky - Raimo Summanen, nový kouč finské hokejové reprezentace, jenž po dlouhých letech vystřídal u kormidla týmu Suomi Hannu Aravirtu, povolal na turnaj Česká pojišťovna Cup šest krajánků. Finové vykročí za obhajobou prvenství v Euro Hockey Tour předehrávaným domácím utkáním se Švédskem.

Summanen povolal na první reprezentační akci sezony ze švédské ligy obránce
Antti-Jussiho Niemiho s útočníkem Tomim Kalliem z Frölundy, obránce Kariho Haakanu z MoDo a Tuukku Mäntyläho z Luley. Ze Švýcarska přicestují forvardi Jukka Hentunen z Fribourgu a Kimmo Rintanen z Klotenu.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 4. září v domácím prostředí v Helsinkách proti Švédsku. V sobotu změří Suomi síly v Pardubicích s Českem a v neděli zakončí vystoupení na východě Čech proti Rusku.

Nominace Finska:
Brankáři: Niklas Bäckström (Kärpät Oulu), Teemu Lassila (TPS Turku),
obránci: Pekka Saravo (Tappara Tampere), Antti-Jussi Niemi (Frölunda/Švéd.), Kari Haakana (MoDo Hockey/Švéd.), Martti Järventie (Jokerit Helsinky), Toni Söderholm (IFK Helsinky), Tuukka Mäntylä (Lulea/Švéd.), Marko Tuulola (Hämeenlinna),
útočníci: Jussi Jokinen, Jari Viuhkola (oba Kärpät Oulu), Jarkko Immmonen, Jaakko Uhlbäck (Jyväskylä), Mikko Koivu (TPS Turku), Tony Virta (Hämeenlinna), Arto Kuki (Tappara Tampere), Tomi Kallio (Frölunda/Švéd.), Petri Pakaslahti (Jokerit Helsinky), Jukka Hentunen (Fribourg/Švýc.), Timo Pärssinen (IFK Helsinky), Kimmo Rintanen (Kloten/Švýc.), Kari Kalto (Blues Espoo).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze