Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finové souhlasí, aby MS 2004 bylo v Praze

9 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - První krok k tomu, aby se v Česku uskutečnil hokejový šampionát v roce 2004, je učiněn. Předseda hokejového svazu Karel Gut se ve středu domluvil s předsedou finského hokeje Kalervo Kummolou na tom, že finská strana je ochotna si pořadatelství vyměnit. Teď však Gut musí ještě jednat s ředitelem švýcarské společnosti CWL Telesport, jenž vlastní marketingová a vysílací práva pro hokejová mistrovství. "Ale já doufám, že se s ním dohodnu," věří Gut. "Žádné velké úskalí v tom nevidím."

I kdyby však představitel marketingové agentury kývl, stále ještě definitivní rozhodnutí záleží na kogresu Mezinárodní hokejové federace, jenž začíná ve čtvrtek. Podle Guta je však velká pravděpodobnost, že na výměnu zasedání přistoupí. "Již před tím mi předseda René Fasel slíbil pomoc. Pokud jsme se navíc s Finy spolu domluvili, mělo by to vyjít," říká Gut. Verdikt by měl kongres oznámit nejpozději v průběhu víkendu. 

Původně se mělo uskutečnit mistrovství v Praze v roce 2003, kvůli problémům s výstavbou nové haly však hokejový svaz začal uvažovat o výměně termínu s Finskem. 

Takto si finské konsorcium Multiarena představuje víceúčelovou halu. Zatím však stále není jasné, jestli by stavbu stihla dokončit před zahájením mistrovství světa v hokeji v roce 2004, jehož je ČR pořadatelem.

Takovýto pohled se naskytne návštěvníkům mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2004. Tedy pokud halu postaví Finové.

Průřez budoucí halou, kterou hodlají postavit Finové na Hagiboru. Komplex bude mít k dispozici i tréningové kluziště.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze