Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finové věří, že vydělají pět milionů eur

27 2003
Helsinky - Finští pořadatelé 67. hokejového mistrovství světa předpokládají, že jim turnaj přinese zisk pět milionů eur (přibližně 157 milionů korun). V nedělním vydání deníku Helsingin Sanomat to uvedli zástupci organizačního výboru, podle nichž by celkový obrat měl činit 17 milionů eur. Finové přitom musí odevzdat deset procent z ceny vstupenek Mezinárodní hokejové federaci. Oproti roku 1997, kdy pořádali mistrovství naposledy, se navíc zvýšily náklady na bezpečnostní opatření.

Deník dále uvedl, že každý z hokejových fanoušků, kteří  turnaj navštíví, utratí v Helsinkách denně sto až 120 eur, což  se příznivě projeví na místní ekonomice. Nejvíce příznivců mají zajím ve finské metropoli Švédsko, Dánsko, Lotyšsko a Švýcarsko.

Podle zájmu o vstupenky předpokládají organizátoři, že 56 utkání v Helsinkách, Turku a Tampere navštíví kolem 450.000 příznivců, což by byla druhá nejvyšší divácká kulisa v historii. Pouze před šesti lety také ve Finsku se účast vyšplhala na rekordních 526.000 fanoušků.

Na letošním MS je akreditováno 960 žurnalistů a zápasy přenáší 51 televizních společností do 39 zemí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze