Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejhorší střídání v historii? Tři finští hokejisté spadli u mantinelu

NEJEN GÓLOVÉ AKCE. Zápas Česka s Finskem nabídl kromě tradičních momentů i jeden kuriózní. | foto: AP

5 2014
Zápas českých hokejistů s Finskem nebyl strhující, nenabídl hromadu gólů ani výjimečné akce. Přesto se v něm stal moment, který pobavil spoustu fanoušků. Při jednom pokusu o střídání spadli hned tři finští hokejisté! Video už na internetu zhlédlo přes 200 tisíc lidí.

Je to běžná rutina, kterou profesionální hokejisté absolvovali v životě už nesčetněkrát. Přesto se může střídání někdy hrozivě nepovést. Třeba tak, jak to ukázali finští hokejisté v nedělním zápase s Českem v rámci Euro Hockey Tour.

Nejprve přijel ke střídačce Teuvo Teräväinen, který se chystal přeskočit na střídačku, jenže v tu chvíli se otevřela dvířka a 19letý Fin jimi "proletěl". Dvířky se poté pokusil projít Leo Komarov, jenže zakopl o ležícího Teräväinena.

Naopak na led se toužil dostat Tom Huhtala, jenže se zapletl do vzniklé skrumáže - a také přepadl přes mantinel. Na rozdíl od plazících se nešťastníků ale rychle vstal a odjel.

Tři Finové nyní svým komickým střídáním baví internet. V neděli však nakonec mohli slavit. Zápas s Českem ovládli, vyhráli Švédské hry a skončili první v celkovém pořadí Euro Hockey Tour.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze