FINSKO - USA

Utkání osmifinálové skupiny F šampionátu v Kanadě

FINSKO - USA 3:2 (0:0, 0:2, 3:0), konec zápasu
To je již z hokejového přenosu vše. Přeji všem čtenářům pěkný zbytek večera a dobrou noc.
Dustin Brown byl nakonec potrestán 2 minutami plus osobním trestem na deset minut. Za hromadnou rvačku byly uděleny následující tresty: Greene 2+2 a do konce utkání, Backes trest ve hře (oba USA), Niemi 2+2 a do konce utkání, Salmela trest ve hře, Selänne 2+2 (všichni Finsko).
Závěrečný zvrat, podpořený neregulérním gólem Koistinena, přinesl Finům cenné vítězství. Zaručil jim nejhůře druhé místo v osmifinálové skupině.

Finsko: Bäckstrom - Jokela, Niskala, Vaananen, Salmela, Lepisto, Koistinen, Niemi, Luoma - Selänne, Saku Koivu, Peltonen - Ruutu, Mikko Koivu, Olli Jokinen - Jussi Jokinen, Kapanen, Pihlstrom - Pirnes, Hahl, Pyorala

USA: Esche - Gleason, Martin, Stuart, Greene, Leopold, Gilbert, Wisniewski - Brown, Parise, Pominville - Booth, Dubinsky, Kane - O´Sullivan, Kessel, Backes - Stempniak, Mueller, Stafford - Burrish

Rozhodčí: Bulanov, Poljakov (oba Rus) - Dědulja (Běl), Oskirko (Rus)
Američané neunesli porážku. Dustin Brown napadl Jussiho Jokinena. Následovala hromadná rvačka, kterou odnesl Fin Salmena krvavým zraněním.
60:00
Konec zápasu. Finsko vítězí nad USA 3:2.
59:58
Jussi Jokinen netrefil prázdnou branku, na výsledek zápasu to ale už nemá vliv.
59:27
Finové jsou v plném počtu.
59:04
Esche je na střídačce, Američané hrají bez brankáře.
57:27
Svůj tým oslabil podražením protihráče Jussi Jokinen. Počet hráčů na ledě se vyrovná.
56:09
Američané navíc budou hrát až do konce základní hrací doby v oslabení. Fisnký gól neunesl útočník Burrish a pokusil se koncem hole bodnout Kapanena. Následuje trest na pět minut a do konce utkání.
56:09
FINSKO VSTŘELILO BRANKU. Finové přece jen využívají přesilovou hru, prosadil se Mikko Koivu. Odraz od Escheho betonu poslal puk do sítě. Fisnko se ujímá vedení 3:2.
55:30
Ruutuova střela zblízka skončila pouze na tyčce Escheho branky.
54:09
Wisniewski zbytečně postrčil soupeře v přerušené hře a míří na trestnou lavici.
52:01
Američané se berou oddechový čas.
51:12
Na americkou branku se valí jeden útok za druhým. Esche jen s obtížemi zachytil pokus Koistinena.
50:37
FINSKO VSTŘELILO GÓL. Je vyrovnáno 2:2. Skvělou přihrávku Saka Koiva doťukl do sítě Teemu Selänne.