Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finskou ligu začne i sedmnáct Čechů

11 2003
Helsinky - V pátek začne nový ročník finské hokejové ligy, v níž se objeví již tradičně velká kolonie českých zástupců. V osmi z třinácti klubů jsou čeští hokejisté. Celkem jich bude působit v soutěži sedmnáct. Krajany doplní trenér Václav Sýkora, který na střídačce Ilvesu Tampere naváže na své zkušenosti z trénování v klubech SaiPa Lappeenranta a Lukko Rauma z počátku devadesátých let.

Ve stejném klubu jako v minulém ročníku však bude působit jen šest českých hráčů - Jan Čaloun v Blues Espoo, Roman Vopat v IFK Helsinky, Vladimír Sičák s Tomášem Kucharčíkem v Hämeenlinně, Vladimír Machulda v SaiPě Lappeenranta a Martin Čech, který si z Lahti na konci ročníku odskočil vybojovat s Kladnem návrat do extraligy.

V rámci finské ligy přestoupili útočník Petr Šachl a obránce Jiří Vykoukal. Šachl po zmařené sezoně zraněním v Ässätu Pori zkusí štěstí v SaiPě Lappeenranta, Vykoukala z Espoo získalo TPS Turku. Forvard Ladislav Kohn se naopak do Espoo vrátil po ročním působení na farmě Calgary a záložní tým Minnesoty vyměnil za IFK Helsinky bek Ladislav Benýšek.

Do hlavního města zamířil ze Sparty také útočník Martin Špaňhel, Radek Philipp vyměnil dres Vítkovic za Lahti a Sýkora si do Ilvesu přivedl z extraligy trojici Martin Hlavačka, Marek Vorel a Radim Kucharczyk. Forvard Vladimír Vůjtek zase po angažmá v ruském Čerepovci zvolil opět Hämeenlinnu a Martin Štěpánek po krachu přestupu do Voskresensku našel působiště v Kärpätu Oulu.

Přehled českých hráčů ve finské lize:
Blues Espoo:
Jan Čaloun (útočník), Ladislav Kohn (útočník).
IFK Helsinky: Ladislav Benýšek (obránce), Roman Vopat (útočník), Martin Špaňhel (útočník).
Hämeenlinna: Vladimír Sičák (obránce), Vladimír Vůjtek (útočník), Tomáš Kucharčík (útočník).
Ilves Tampere: Martin Hlavačka (obránce), Marek Vorel (útočník), Radim Kucharczyk (útočník), Václav Sýkora (trenér).
Kärpät Oulu: Martin Štěpánek (obránce).
Pelicans Lahti: Radek Philipp (obránce), Martin Čech (obránce).
SaiPa Lappeenranta: Vladimír Machulda (útočník), Petr Šachl (útočník).
TPS Turku: Jiří Vykoukal (obránce).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze