Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finský tisk chválí výkony brankářů

5 2003
Helsinky - Především výkon obou brankářů, domácího Kimmo Kapanena a českého gólmana Romana Málka, oceňuje ve svém hodnocení úterního zápasu mezi Finskem a Českou republikou v rámci Švédských hokejových her finský deník Hufvudstadsbladet. "Ke gólu byla zapotřebí trocha štěstí, při zakončování jsme jinak nebyli moc důslední," uvedl střelec vítězné branky v prodloužení Tuomas Pihlman. "Úroveň brankářů byla neuvěřitelná, mohlo to také skončit čtyři ku třem," dodal k utkání finský šéftrenér Hannu Aravirta. Dále čtěte: Česko prohrálo jediným gólem v prodloužení

Ten celý zápas označil za vcelku zajímavý, s fyzickou hrou, rychlostí a pečlivě vypracovanými šancemi.

List v referátu připomíná, že více než šest tisíc diváků muselo nejednou vzdychnout nad promarněnými šancemi. 

"Češi nejednou prokázali svou nebezpečnost, takže nerozhodný výsledek na konci normální hrací doby vcelku dobře odpovídal poměru sil," mínil kouč.

Zvláštní uznání dává finský list svému celku za hru v početním oslabení. Za nejlepší české hráče označil Hufvudstadsbladet "neustále nebezpečného mladíka Jiřího Hudlera" a dále Davida Moravce, Petra Tenkráta a Libora Procházku.

"Češi předvedli malý detail, který by finští ligoví trenéři měli zavést namísto mnoha jiných pitomých pokusů o vyhození puku z vlastní obranné zóny," uvedl deník v závěru svého příspěvku. "Krátkým a ostrým pohybem vyhazovali puk vysoko směrem do středního pásma, a to, v případě Tesaříka nebo Vlasáka, i z bekhendové strany. Jednoduché, ale efektivní."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze