Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finy dvoubrankový deficit nezmrazil

25 2004
Ostrava - Polovinu zápasu vedli, nakonec se ale museli před soupeřem sklonit. Hokejistům USA nepomohlo ani dvoubrankový náskok a Finům nakonec podlehli 2:4. „Rozhodla třetí branka, pak už jsme neměli šanci něco uhrát,“ uznal Jeff Halpern, útočník Washingtonu Capitals, jenž vstřelil první branku Američanů.

V první třetině byl zápas velmi vyrovnaný. Ovšem zatímco americká přímočarost vedla ke dvěma brankám, finský kombinační hokej plný bruslení nevedl k žádnému vstřelenému gólu.

Do druhé třetiny však Suomi vlétli jako pověstný finský blesk a nakonec Američany přehráli v poměru 4:2.

Vedoucí branku Spojených států vstřelil Jeff Halpern. "Byl to klasický brejk, jeli jsme snad ve třech na jednoho obránce a výborně jsme to zužitkovali," popsal svou první branku na turnaji americký forvard.

"V první třetině jsme hráli dobře, ale od druhé třetiny se projevilo, že Finové jsou spolu delší dobu a svým bruslením nás začali přehrávat, rozhodla asi třetí branka, pak jsme už neměli šanci něco uhrát. Bez střelby se nevyhrává," pokračoval Halpern.

"Je to tak, svědčilo jim širší kluziště a navíc je stále za vítězstvím hnali vynikající fanoušci," potvrdil výborně chytající Mike Dunham.

"Fanoušci nás opravdu hodně podrželi, byli fantastičtí jako vždy," radoval se po zápase brankář vítězného týmu Mika Noronen. Byl také překvapen, že Finy podporovalo také mnoho fanoušků z Dánska, kteří v hale zůstali na zápas Finů. "Je skvělé vědět, že nám fandí také v Dánsku," pravil překvapený Noronen.

Uznal také, že jeho kolega Dunham dlouho držel šance Američanů na vítězství v zápase. "Byl vynikající, dlouho jsme se proti němu nemohli prosadit a jsme nakonec rádi, že se nám to podařilo," pokračoval Noronen.

"Snažil jsem se pouze chytat puky a pomoci svému mužstvu," řekl skromně Dunham, který přijel na MS velmi rád, odpočinout si po sezóně v New York Rangers. "Někteří kluci nechtějí do Evropy na turnaj přijet, protože se po tak dlouhé době nechtějí loučit na delší dobu s rodinou a přáteli," vysvětloval nepřítomnost některých hvězd Dunham.

"Myslím si však, že je to škoda, protože turnaj má velmi dobrou úroveň," pokračoval. Mezi favority označili oba brankáři hlavně Kanadu a Českou republiku.

"Kanada mívá často silné mužstvo, které dokáže vyhrávat, Češi jsou také hodně silní," dodal Dunham. "Myslím si, že i my bychom mohli do konečného pořadí promluvit," vyslovil své přání Noronen.

"Hodně bude záležet také na tom, kteří hráči z NHL ještě přijedou posílit národní mužstva," dodal útočník amerického výběru Jeff Halpern.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze