Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Firma Dominator v Evropě končí. Prodělával jsem, přiznal Hašek

Dominik Hašek - Dominik Hašek na tiskové konferenci 7. 7. 2008 | foto: ČTK

21 2008
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek oznámil, že ukončuje činnost firmy Dominator. Důvodem jsou špatné hospodářské výsledky a situace na trhu. "Firma prodělávala třicet tisíc korun denně," sdělil Hašek, jenž do společnosti Dominator investoval přes devadesát milionů korun.

Firma Dominator vyráběla sportovní oblečení, ale za celou svou existenci se na trhu nikdy výrazně neprosadila.

Částečně se jí dařilo jen v Americe. "A tam bude také pokračovat, stará se mi o ni můj partner. V Evropě  činnost přerušuje," sdělil Hašek.

Značka jako taková ale nezaniká. "Jen teď nevím, co bude." Dominator ale rozhodně na prodej není. "Pořád je v mém srdci. Teď nemůžu říct nic konkrétního, ale je možné, že v budoucnu buď já, nebo s nějakým investorem činnost obnovíme."

Konec společnosti je poměrně nečekaný. Vědělo se sice, že se jí dlouhodobě nedaří, ovšem ještě před čtrnácti dny Hašek na tiskové konferenci v Praze hlásil, jak se těší, až v ní po konci aktivní kariéry začne naplno pracovat.

"Po příletu ze zámoří jsem ale zhodnotil situaci, možnosti firmy a rozhodl se pro tento krok. Už jsem dal výpověď zhruba desítce zaměstnanců," řekl Hašek.

Firmu Dominator Hašek založil v roce 1998, ale za deset let její existence se nepodařilo, aby byla zisková.

Mrzí ho, že jako podnikatel neuspěl? "Mrzí mě neúspěch a peníze, co jsem do firmy investoval. Já totiž nebyl podnikatel, ale investor. Podnikatel jsem byl čtrnáct dní a udělal jsem správné rozhodnutí," řekl.

Co bude nyní dělat, to třiačtyřicetiletý muž zatím netuší. Nějakou dobu ho zaměstnají závazky a pohledávky vůči dalším subjektům a ukončení činnosti firmy. Dál se zatím nedívá.

Ale rozhodně neplánuje další, už třetí návrat k hokeji. "Tuhle sezonu ale hokej určitě hrát nebudu," podotkl Hašek se smíchem.

"Tušil jsem, že dotaz ohledně mého návratu přijde. Ale je mi čtyřicet tři let a s NHL jsem se už rozloučil. Letos hrát hokej nebudu a co bude za rok za dva, to si dnes netroufám říct."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze