Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fischer a spol. se bijí o respekt. Úspěšně

24 2004
Praha - Duel hokejistů Česka a Finska přivál do Prahy ducha NHL. Přihrávky přes dvě, úzké kluziště... A tvrdé souboje. V prvním zápase národního týmu v sezoně se to pořádně mlelo. A Češi měli v šarvátkách navrch. "Je dobře, že máme hráče, co se nebojí. Finové budou mít respekt," prohlásil kapitán Robert Reichel.

Konec druhé třetiny. Místo poklidného odchodu z ledu se v rohu hřiště do sebe pouštějí Jiří Fischer a Aki-Petteri Berg.

Fischer, obrovitý pořízek zocelený zápasy NHL v dresu Detroitu, se mstil za zákrok na spoluhráče Židlického. A to pořádně. Berga, který rovněž měří skoro dva metry a patří k těžkým vahám, zasypal několika údery, jeho poslední rána srazila Fina k zemi.

"Začalo to krosčekem do Židlova obličeje," vysvětloval Fischer. Pak to však byl čestný boj. Jakmile byl Berg na zemi, Fischer se obrátil a smířeně odjížděl z ledu. "Myslím, že Berg nějakou chvíli nevěděl, jestli je v Praze, nebo někde úplně jinde," pochvaloval si český trenér Vladimír Růžička.

Berga museli při odchodu do šatny podpírat, ještě na chodbě vrávoral. "Přitom to byl ale on, kdo první shodil rukavice," řekl Fischer.

Premiérový zápas za reprezentaci však nedohrál. Ačkoliv měl být v rámci pravidel NHL, podle nichž se zápas hrál, vyloučen jen na pět minut, sudí Andersson mu přidal i trest do konce utkání. Marné byly protesty kapitána Reichla. "Rozhodčí vůbec neznal pravidla NHL!"

I vyloučený Fischer se verdiktu švédských rozhodčích Rönnmarka a Anderssona divil. "Sudí mi nic nevysvětloval, jen opakoval, že Berg dopadl špatně," vyprávěl po zápase český obránce.

Rozparáděných "kohoutů" ale bylo na ledě víc. Šlégr, Malík, Eliáš... Několikrát se šťouchaly i celé pětky.

Přesto, že i v těchto šarvátkách měli mírně navrch čeští hokejisté, trenéři je budou nabádat k větší disciplíně. "Tyhle přípravné zápasy bývají ostřejší než ty, kdy jde o všechno. Pak už si mnoho vyloučení nebudeme moct dovolit," podotýká Růžička.

"Víme, že bude rozhodovat to, jak který tým udrží nervy. Pokud udržíme disciplínu, mužstvo bude úspěšné."

Obránce Jiří Fischer (vpravo) v pěstním souboji s finským Aki-Peteri Bergem uspěl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze