Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fjodorov a Detroit? To už je minulost

3 2003
Detroit - Sergej Fjodorov po třinácti letech zřejmě definitivně skončil v Detroitu. "Oficiálně oznamujeme, že Sergej je připravený přestoupit. Uděláme všechno proto, abychom pro něj našli správné prostředí," řekl hráčův agent Pat Brisson. Fjodorov se nedohodl s Detroitem na nové smlouvě. Klub nabízel čtyřletý kontrakt, který by Fjodorovovi vynesl deset milionů ročně, ale hráč požadoval víc. Jednání uvízla na mrtvém bodě a v úterý se stal Fjodorov volným hráčem. "Chci, aby tohle byla poslední smlouva, kterou uzavřu," zdůvodnil hokejista svůj postoj.

Generální manažer Detroitu Ken Holland není informací, že už Fjodorov nechce za Detroit hrát, vůbec nadšen.

"Dlouhá léta to byl důležitý hráč našeho týmu. Myslím, že jsme mu předložili dobré nabídky, a je mi líto, že to Pat a Sergej cítí takto," komentoval Fjodorovův úmysl odejít Holland.

Sergej Fjodorov strávil v Detroitu třináct sezon. V letech 1997, 1998 a 2002 pomohl klubu k zisku Stanleyova poháru, v roce 1994 navíc získal Hartovu trofej pro
neužitečnějšího hráče základní části NHL.

"Teď jsem nezaměstnaný. Chci ale hrát hokej," prohlásil Fjodorov, když zjistil, že manažer Holland neustoupí. 

Třiatřicetiletý hráč požadoval po Detroitu pětiletý kontrakt, který by mu vynesl jedenáct až dvanáct milionů ročně. Za podmínek, které požaduje, však pro něj bude velmi  těžké najít si angažmá jinde. Hlavně kvůli hrozícímu zavedení platových stropů. Většina klubů navíc hlásí finanční ztráty, na obzoru se navíc rýsuje hrozba, že po příští sezoně vypukne stávka mezi kluby a hráčskou asociací.

Autoři: ,


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze