Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Forrest Gump a kroupy provázely hokejisty

26 2001
Norimberk - (Původní zpravodajství redaktora iDNES - Husté mraky a krupobití provázely hokejové reprezentanty na cestě do Německa, dějiště 65. světového šampionátu. Transport autobusem se protáhl na více než pět hodin, před moderní halou v Norimberku se rozlámaní hráči objevili po třetí odpoledne. "Ale dalo se to bez problémů vydržet," přiznal útočník Viktor Ujčík. Před arénou se na chvilku prošli, potom se jeli ubytovat do hotelu Holiday Inn. Ten je hned vedle, snad tři minuty jízdy. Lehce se nasvačili, vrátili se zpátky do haly, vyzvedli akreditace a po šesté hodině se poprvé vrhli na led na trénink.

Už po necelé hodince se autobus zastavil před Plzní u pumpy, hokejisté bleskově vyběhli pro noviny. "No, většina z nás si totiž celou dobu četla," popisoval Ujčík. Nebo uvelebeni v sedadlech sledovali na videu Forresta Gumpa, pak přišel jakýsi historický film. Zabavili se i na hranicích, celníci si pečlivě připravili výstřižky z novin s fotkami borců. Obrázky kolovaly autobusem, každý se ochotně podepsal.

Vděčným celníkům pak ještě předaly podepsanou vlaječku a vyrazili na dlouhou německou anabázi. "Snad se vrátíme až v pondělí 15. května po finále," usmíval se šéf výpravy Jindřich Micka.

V sobotu čeká hokejovou reprezentaci premiéra na nadcházejícím šampionátu, utkají se s Běloruskem. Poprvé se se svými protivníky mohla potkat v tiskovém středisku při akreditaci. Bělorusové se v červených bundách nahrnuli do místnosti, postupně si usedali na židli a fotili se pro oficiální kartičky. Pár minut po nich dorazil do místnosti český tým, veden kapitánem Robertem Reichlem.

"What´s your name?" ptá se usměvavá úřednice a dvojnásobný mistr světa poslušně hledá jméno na seznamu. Na rozdíl od běloruských předchůdců hráči reagovali na anglické pokyny v pohodě, soupeřům musel stále radit šéf jejich výpravy. "Jestli budou takhle rychlí i na ledě, tak to bude v pohodě," glosoval úsměvné situace jeden z přihlížejících novinářů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze