Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Forsberg touží po návratu do NHL

31 2008
Stockholm - Švédský hokejový útočník Peter Forsberg se po vleklých problémech se zraněními chystá na návrat do NHL, a odmítl proto angažmá ve švédské lize. Podle jeho mateřského klubu MODO, který byl jedním z nejvážnějších uchazečů o slavného hráče, se dalo Forsbergovo rozhodnutí očekávat.

Podle deníku Aftonbladet projevují o Forsberga zájem až tři desítky klubů. "Vše se rozhodne do 26. února, kdy je v NHL konec přestupního období," konstatoval Forsberg bez bližších podrobností.

Jeho rozhodování však značně omezuje touha hrát za celek, který má šanci získat Stanleyův pohár. Z tohoto pohledu, zdůraznil Aftonbladet, vypadá nejpravděpodobněji Philadelphia, za kterou už v minulosti hrál. Forsberg
však údajně vyjednává i s Detroitem a s Rangers, ačkoli právě v případě newyorského týmu je šance na Stanley Cup poměrně malá.

Forsberg dnes pro švédský tisk nekomentoval ani to, zda bude s MODO nadále alespoň trénovat. Nevyjádřil se ani k možnosti nastoupit při turnaji LG Hockey Games za národní mužstvo, v němž by se po nucené přestávce rozehrál.

Na všechny otázky odpovídal jen nejasným: "Uvidíme". Trenér Bengt-Ake Gustafsson však znovu zopakoval, že reprezentační dveře jsou pro Forsberga dál otevřené.

Čtyřiatřicetiletý Forsberg se nedávno podrobil operaci chodidla, avšak navzdory plánům na návrat do zámoří údajně ještě stále neví, zda jeho zraněná noha návrat do vrcholového hokeje vůbec vydrží a zda s aktivní kariérou nebude muset skončit nadobro. Dosud posledním Forsbergovým klubem v NHL byl Nashville.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze