Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté v Norimberku čas na hokej nemají

2 2001
Norimberk - Utkání českých hokejistů na mistrovství světa v Norimberku proti Švýcarsku sledovalo z tribuny i trio fotbalistů ve službách místního klubu. Z vítězství se spolu s krajany radovali David Jarolím, Marek Nikl a Pavel David. Na šampionátu byli poprvé, ale jinak pro ně hokejová hala není tak docela neznámým prostředím. "Když se hrálo s Běloruskem, tak jsme zrovna měli soustředění před zápasem. Ale byli jsme tady už před mistrovstvím, když hráli Němci s Itálií," říká Jarolím.

Výsledky místních Ice Tigers čeští fotbalisté sledují i díky tomu, že mají mezi v týmu několik kamarádů, pocházejících z Čech. I před zápasem proti Švýcarsku se sešli ve 'fandovské' vesničce před halou s Martinem Reichelem a Danielem Kuncem. "Párkrát už nás zvali na svůj zápas, ale zatím to nevyšlo. V příští sezóně chceme na hokej chodit víc," řekl Jarolím.

Všichni tři si hokej občas zahrají. "Většinou jen tak u domu. Občas si zajdu i zabruslit," řekl David, odchovanec pražské Slavie. "V Čechách chodíme v zimě na rybník, ale tady jsem ještě na brusle neměl čas," pravil Marek Nikl. O Jarolímovi dokonce v oficiálních novinách turnaje napsali, že hokej zkoušel v minulosti hrát. "Asi jako každý. Ale nebylo to nijak vážné, spíše pro radost," uvedl svou hokejovou minulost na pravou míru.

Jejich myšlenky se však nyní spíše než k hokeji ubírají k bundeslize, od níž je dělí jen kousek. Hlavní favorit druhé ligy měl slavit postup již dříve, ale nepřesvědčivé výsledky v minulých kolech jistotu oddálily. "Tak na devadesát procent je to jisté. Oni zde sice píší, že už tam jsme, ale potřebujeme vyhrát v neděli domácí zápas a poté můžeme začít slavit," tvrdil Jarolím.

Po postupu se prý ještě zvýší jejich místní popularita a hokejoví Ice Tigers budou ve stínu. "My jsme tady jednička. Až postoupíme, bude to ještě lepší," těší se Jarolím.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze