Francouz nuluje Strakovu Plzeň. Třeba odskočíme na 3:1, doufá

Litvínovský brankář Pavel Francouz | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

12 2013
Na zápas bez inkasovaného gólu v play-off čekal hokejový Litvínov 15 let a mladý "drzoun" Pavel Francouz vychytal dvě nuly ve třech utkáních. Tenhle objev letošní extraligy táhne Litvínov do semifinále.

"Super, ale hlavní je, že máme dvojku a oni jedničku v bodech v play-off," radoval se Francouz po úterní výhře 3:0, díky níž se Litvínov v sérii ujal vedení 2:1.

Co tohle vítězství znamená?
Psychickou podporu pro další zápas. Třeba se povede zase vyhrát a odskočit. Určitě jsme na tom líp.

Co duel zlomilo?
Když měla Plzeň přesilovku ve 12. minutě třetí části, tak jsem si říkal, že když to udržíme, výhra bude reálná. A to stalo se.

Až díky přesilovkám Plzeň ožila.
My jsme hráli výbornou první třetinu, potom jsme je těmi našimi fauly pustili do tlaku. Ale když oni jdou do mě tvrdě, kluci se za mě musejí postavit a trestat to, abychom měli respekt. Jsem připravený, že do mě teď půjdou ještě víc. Agresivně hrají celý rok.

Poslední, kdo v Litvínově vychytal v play-off nulu, byl váš guru Zdeněk Orct. Co na to říkáte?
Jsem rád, že jsem dosáhl podobného úspěchu jako Zdeněk, je to pro mě čest. Vídáme se, probíráme vše křížem krážem.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února: USA - Slovensko 5:1, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - USA... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík